Zamknij
REKLAMA

Grudziądzki żeglarz z dobrym wynikiem w Mistrzostwach Europy w klasie 49erFX

08:33, 12.09.2021 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

W zeszłym roku w październiku pisaliśmy Państwu o Marcelu Montrymowiczu  wychowanku KST Elektryk Grudziądz (obecnie OKŻ Olsztyn), który wraz z Ludwikiem Grzelakiem (OKŻ Olsztyn) zostali Mistrzami Polski w Sprintach w żeglarskiej klasie 420 i w październiku wybierali się na Mistrzostwa Świata i Europy, które odbyć się miały w San Remo we Włoszech. O wynikach tej rywalizacji planowaliśmy poinformować na łamach naszego portalu, regaty zostały jednak odwołane z powodów pandemii.

Miał to być ostatni start Marcela na 420tce, gdyż z powodu wzrostu i rozbudowanej sylwetki jego waga przekraczała optymalny poziom wymagany w tej klasie.

W sezonie 2021 Marcel wraz z Patrykiem Kosmalskim (CHKŻ Chojnice) kolegą  z grupy treningowej trenera Marcina Mickiewicza (OKŻ Olsztyn), postanowili spróbować sił w nowej, bardzo wymagającej klasie 49’erFX. Patryk także musiał pożegnać 420tkę i swojego załoganta Tomasza Lewandowskiego (AZS AWFiS Gdańsk) z racji osiągnięcia granicy wieku dla tej klasy. Decyzje o rozstaniu Patryka z Tomkiem i Marcela z Ludwikiem nie były łatwe, z racji zawiązanych przyjaźni. Żeglarze musieli podjąć męskie decyzje.

Kolejny raz pandemia pokrzyżowała plany i chłopcy pierwszy trening odbyli dopiero w maju, a już na początku lipca wystartowali w pierwszych regatach. Zaczęli ambitnie, bo były to Mistrzostwa Świata, które odbyły się w Gdyni. 44 miejsce, które osiągnęli to wynik bardzo zadowalający jak na  beniaminków.

Najważniejszą imprezą tego sezonu były jednak dla chłopców Mistrzostwa Europy, które odbyły się w dniach 02-05.09.2021 w Lipnie w Czechach.

Założeniem było uplasowanie się w połowie stawki. Pierwszy dzień rywalizacji pokazał, że forma jest zdecydowanie lepsza i ku wielkiemu zaskoczeniu, po rozegraniu 4 wyścigów byli pierwsi. Kolejne dni potwierdziły bardzo dobre przygotowanie do zawodów podopiecznych trener Madeline Zielińskiej (Olsztyn).

Po czterech dniach rywalizacji zaledwie 2pkt zabrakło załodze Kosmalski/Montrymowicz do tytułu I Wicemistrza Europy. Ostatecznie ukończyli rywalizację na 5 miejscu, osiągając najlepszy wynik z polskich załóg w tej klasie.

Dodać należy, że w tych samych regatach w klasie 49er na podium stanęły dwie załogi z Polski:
Adam Głogowski i Maciej Krusiec (Nauticus YC Olsztyn) zdobyłi Mistrzostwo Europy Juniorów, a Tytus Butowski (KS AZS AWFIS Gdańsk) i Łukasz Machowski (MKS Dwójka Laser Team) zostali brązowymi medalistami tych regat.

Gratulacje.

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%