Zamknij

Bobsleista z Grupy będzie walczył o olimpijski medal w PyeongChang

11:16, 13.02.2018 | ŁP
REKLAMA
Skomentuj

Sąsiadująca z Grudziądzem Grupa ma swojego reprezentanta na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w PyeongChang. Jest nim Łukasz Miedzik, który od czterech lat jest bobsleistą.

To był prawdziwy uśmiech losu. Jeszcze na kilka tygodni przez rozpoczęciem igrzysk wydawało się, że do Korei pojedzie tylko bobslejowa dwójka - Mateusz Luty (KU AZS UMCS Lublin) oraz Krzysztof Tylkowski (WKS Flota Gdynia). Czwórka, od nowa zbudowana cztery lata temu, nie osiągnęła minimum krajowego, ani światowego. Polacy w rankingu IBSF zajmowali 32. miejsce, a więc drugie rezerwowe. Problemy formalne i rezygnacje najpierw Holendrów, a potem Słowaków pozwoliły ostatecznie wystartować "Biało-czerwonej" czwórce. 

Olimpijskie zmagania Łukasza będzie można zobaczyć przedostatniego dnia igrzysk, czyli 24 lutego (godz. 1.30 czasu polskiego). Dzień później o tej samej porze odbędzie się finałowy ślizg dla 20 najlepszych ekip. Być może znajdzie się w nim miejsce dla Polaków. 

Kolega ze studiów

Jak to się stało, że mieszkaniec Grupy został bobsleistą? Wszystko dzięki koledze ze studiów, który nakłonił Łukasza na wyjazd do Niemiec, gdzie odbywały się testy bobslejowe. Po bardzo udanych ślizgach pojawiło się pierwsze powołanie do reprezentacji, a w 2015 roku premierowe zawody na arenie międzynarodowej. 

(ŁP)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

ADAMADAM

1 0

Był również uczniem jednej z grudziądzkich szkół jedynej sportowej a miasto milczy. Tylko GKM tylko OLIMPIA 20:59, 13.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jaja

0 0

olimpia jest najważniejsza
22:09, 14.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone