Zamknij
REKLAMA

Czy Sąd powstrzyma Prezydenta od bezprawnych działań wobec KS STAL?

20:34, 21.08.2019 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Po wielomiesięcznym ignorowaniu przez Prezydenta skandalicznych działań MPGN wobec klubu sportowego KS Stal Grudziądz, sam Prezydent podjął działania, które zaprowadzą go na salę sądową.

Prezydent w sposób niezgodny z prawem wypowiedział umowę użyczenia obiektu chcąc wprowadzić tam inny klub piłkarski związany z Marianem Pyszorą. Jest to zapewne kolejna spłata zobowiązań politycznych i wydaje się, że wprowadzenie tego Pana do Olimpii Grudziądz to zbyt mało.

Zaraz po wręczeniu wypowiedzenia przez pracowników Urzędu Miasta zarząd klubu, na zwołanej konferencji prasowej, przedstawił swoje argumenty, że wypowiedzenie umowy użyczenia jest niezgodne z prawem i skierował sprawę do sądu. Jeszcze tego samego dnia w wypowiedzi dla TVK SM vice Prezydent Szymon Gurbin zapowiedział, że UM nie będzie podejmował żadnych działań w tej sprawie i poczeka na rozstrzygnięcie sądowe. Okazało się jednak to kłamstwem. Klub otrzymał kolejne pismo od prezydenta z informacją o planowanym zawarciu umowy użyczenia obiektu z innym klubem piłkarskim, a kilka dni później w towarzystwie dyrektorów MORiW piłkarze tego klubu mieli zamiar wejść na teren obiektu w celu przeprowadzenia swojego treningu, mimo, że  w tym czasie swój trening odbywali zawodnicy KS Stal Grudziądz. Na szczęście nie doszło do ekstremalnych działań i nie było konieczności wzywania policji, jak miało to miejsce w przypadku hotelu kilka miesięcy wcześniej.

Przypominamy, że sprawą hotelu obecnie zajmuje się prokuratura, która wszczęła śledztwo w tej sprawie.

[ZT]73188[/ZT]

Zarząd KS Stal w obliczu bezprawnych działań Prezydenta Grudziądza, w sprawie obiektów zajmowanych przez klub, był zmuszony do złożenia w sądzie wniosku o zabezpieczenie swoich praw jako wieloletni użytkownik tego obiektu.

Sąd rozpatrzył ten wniosek i wydał w dniu wczorajszym, 20 sierpnia, postanowienie w tej sprawie. Czytamy w nim:

Sąd Rejonowy w Grudziądzu po rozpoznaniu sprawy w dniu 20 sierpnia 2019r. na posiedzeniu niejawnym sprawy z powództwa Klubu Sportowego Stal Grudziądz w Grudziądzu przeciwko gminie miasto-Grudziądz o ustalenie istnienia stosunku prawnego w przedmiocie wniosku powoda o udzielenie zabezpieczenia postanawia: udzielić zabezpieczenia roszczenia powoda poprzez zakazanie na czas trwania niniejszego postępowania naruszania przez pozwaną posiadania powoda nieruchomości objętych umową użyczenia (tutaj nr  umowy) zawartą w dniu 1 maja 2011r.

Poprosiliśmy o komentarz Prezesa Zarządu KS Stal Zenona Różyckiego

Pan Maciej Glamowski w niespełna rok udowodnił, ze za nic ma przepisy prawa. Działania te dyskwalifikują go jako prezydenta, który powinien dbać o wszystkich mieszkańców Grudziądza. Swoimi działaniami największą krzywdę wyrządza setkom dzieci, które w atmosferze niepewności trenują na obiektach Stali.

Do tematu wrócimy.

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

jaja

6 0

prezydent ma prawnika co sporadycznie udziela porad prawnych więc pewnie tą umowę przeoczył.... KOMPROMITACJA 22:22, 21.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wójwój

1 0

do czego to prowadzi, prezydent zamiast pomagać szkodzi, masakra 20:59, 22.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kibickibic

0 0

trzymam kciuki za KS Stal 21:35, 23.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Znane powiedzenie: Znane powiedzenie:

0 0

CO GŁUPIEMU PO ROZUMIE?! 22:53, 25.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Aaa,Aaa,

0 0

to powiedzenie powyżej wiadomo kogo dotyczy. Czy to jego pierwszy idiotyczny ruch? Czas już żeby sądy nauczyły go rozumu, choć z oczu mu bije, że posra się, a nie odpuści. Za miejską kasę na koszty sądowe oczywiście! 22:59, 25.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone