Zamknij
REKLAMA

Kolarze z ALKS Stal Grudziądz wylatują na letnie igrzyska olimpijskie

14.26, 19.07.2021 J.R
Skomentuj
REKLAMA

Do Tokyo, oprócz wioślarzy z grudziądzkiej Wisły, pojadą również kolarze z ALKS Stal Grudziądz. Na igrzyskach olimpijskich nasz kraj w tej kategorii będzie reprezentować czterech zawodników.

Do stolicy Japonii leci czterech sportowców: Urszula Łoś, Mateusz Rudyk, Krzysztof Maksel, Rafał Sarnecki oraz trener Igor Krymski i mechanik Dariusz Migrut.

Igrzyska w Tokio to zupełnie inna impreza niż w Rio, ponieważ po pierwsze jesteśmy pięć lat starsi i pięć lat bardziej doświadczeni, ale też dlatego, że igrzyska w Tokio to impreza bardzo specyficzna – przede wszystkim bez kibiców, którzy pomagają sportowcom przekraczać granice. Wioska olimpijska także będzie mniej rozbudowana – mówił Krzysztof Maksel.

Grudziądzcy zawodnicy będą rywalizować w kolarstwie torowym. Cała czwórka specjalizuje się w konkurencjach sprinterskich. W sprincie indywidualnym spore nadzieje można pokładać w Mateuszu Rudyku, który pomimo młodego wieku, ma już na koncie medale mistrzostw świata czy Europy w tej specjalności.

Razem lecimy reprezentować kraj, reprezentować Grudziądz na igrzyskach w Tokio, więc myślę, że jest to duma zarówno dla miasta, jak i dla nas, że razem możemy tam być. Wierzę w to, że kibicie będą mocno trzymać za nas kciuki i że wrócimy z uśmiechami, a może nawet z medalami, i będziemy mogli razem świętować – mówił Mateusz Rudyk.

Wyloty kolarzy zaplanowano kolejno 21 i 24 lipca, ponieważ rywalizacja na kolarskim welodromie rozpocznie się dopiero 2 sierpnia i potrwa aż do końca igrzysk, czyli do 8 sierpnia.

Chciałbym pogratulować zawodnikom tego awansu i występu na Igrzyskach. To wielkie wyróżnienie także dla nas, dla grudziądzan, że mamy takich świetnych wychowanków. Korzystając z okazji chciałbym podziękować wszystkim działaczom, trenerom i sponsorom za wielki wkład i wysiłek, które czynią na co dzień na rzecz Klubu ALKS Stal i ich zawodników – mówił prezydent Grudziądza Maciej Glamowski.

Przypomnijmy, że wioślarze – Marta Wieliczko i Mateusz Wilangowski – udali się do Tokyo już 8 lipca. Wioślarskie zmagania na torze regatowym toczyć się będą w dniach 23-30 lipca.

W dzisiejszym spotkaniu udział wzięli: prezydent Grudziądza Maciej Glamowski, Mateusz Rudyk, Krzysztof Maksel, Rafał Sarnecki, mechanik Dariusz Mikrut, prezes ALKS Stal Adam Sieczkowski, wiceprezes Jerzy Szczublewski, sekretarz klubu Zdzisław Zarębski oraz przedstawiciele grudziądzkich spółek, które są sponsorami strategicznymi.

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (6)

gośćgość

10 2

Na miejscu tych kolarzy nie robił bym z nim zdjęć, on zniszczył Olimpię, GKM, Stal, on niszczy sport w mieście i przynosi pecha👎 14:46, 19.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GośćGość

3 0

Poprawcie nazwisko mechanika na Mikrut a nie Migrut. 15:36, 19.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MieszkaniecMieszkaniec

7 0

Tata miasta wszędzie tam gdzie aparat fotograficzny 16:05, 19.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LukLuk

8 0

Powodzenia Panowie i medal do Grudziądza prosE przywieźć tylko zdjęcie z tym łysym osłem niepotrzebne 16:11, 19.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MimMim

7 1

Zdjęcia z tym człowiekiem a nie daj Boże życzenia powodzenia to tak samo jak pocałunek śmierci niejakiego Sasina przekonało się już o tym wielu sportowców ,którzy po tych namaszczeniach od razu przegrywali w następnych etapach.A szkoda też że prezydent nie zrobił sobie zdjęć przy rozgrzebanych śmietnikach przy Śniadeckich 4. 17:02, 19.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Z Krynicy Z Krynicy

4 0

Kocyka przynajmniej nie ma na zdjęciu 07:33, 20.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%