Zamknij
REKLAMA

Grudziądz. Sukces zawodniczki Orki w pływaniu

12.26, 21.07.2021 J.R
Skomentuj
REKLAMA

Na trzech pływalniach w kraju dobiegły końca zmagania w mistrzostwach Polski juniorów różnych kategorii wiekowych. Wśród medalistów znalazła się zawodniczka grudziądzkiej ORKI – Waleria Bubnowicz.

Sześć medali Mistrzostw Polski ma po ostatnim weekendzie w swojej kolekcji Waleria Bubnowicz, zawodniczka GKP Orka Grudziądz. Po wywalczeniu trzech medali w grudniowych zawodach juniorów 14-letnich, kolejne trzy, tym razem wszystkie złote, Waleria zdobyła podczas rywalizacji w Oświęcimiu. Od 15 do 18 lipca odbywały się tam Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 15-letnich w pływaniu

Pływaczka, podobnie jak w grudniu, wygrała sprinterskie dystanse w stylu dowolnym (26,60) i motylkowym (27,90), a na dystansie 100 m stylem dowolnym została Mistrzynią Polski wspólnie z Gabrielą Król, z którą osiągnęła jednakowy czas 58,86. Szczególnie wartościowy wynik Waleria uzyskała na 50 m stylem motylkowym, gdzie tylko 0,20 s dzieliło ją od poprawienia rekordu Polski. W swoim czwartym starcie uplasowała się na czwartym miejscu na 100 m stylem motylkowym poprawiając swój najlepszy dotychczasowy wynik, który od teraz wynosi 1:05,27.

Zdjęcie autorstwa Dariusza Montrymowicza.

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%