Zamknij
REKLAMA

Zdecydowane stanowisko KO. Prezes Olimpii Grudziądz SA musi odejść

08.11, 06.09.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

Wczoraj, 5 września, Radni Klubu Koalicji Obywatelskiej wydali oświadczenie w sprawie stanowiska związanego z dalszym finansowaniem Olimpii Grudziądz SA. (oświadczenie)

Radni w zaprezentowanym oświadczeniu oczekują od Prezydenta Grudziądza pilnej zmiany Prezesa Zarządu Olimpii Grudziądz SA, a następnie pilne przedłożenie Radzie Miejskiej Grudziądza zmian w budżecie miasta gwarantujących dalsze funkcjonowanie drużyny piłkarskiej.

Co zrobi Prezydent Grudziądza?

Póki co środki na bieżące finansowanie klubu piłkarskiego na polecenie Prezydenta pochodzą z pożyczek od miejskich spółek. Jak zauważył radny Paweł Napolski nie jest to transparentne, a same spółki nie mają w swoim zakresie działalności usług pożyczania pieniędzy.

Zadaliśmy pytanie Prezydentowi Grudziądza jakie jest jego stanowisko w tej sprawie, czekamy na odpowiedź.

[ZT]81240[/ZT]

OŚWIADCZENIE W SPRAWIE OLIMPII GRUDZIĄDZ

Grudziądzki Klub Sportowy „Olimpia” jest najstarszym istniejącym klubem sportowym w Grudziądzu. To duma naszego miasta, która w przyszłym roku będzie świętowała 100-lecie istnienia. To właśnie z tego klubu wywodzi się sekcja piłki nożnej, której prowadzenie wpisane jest w działalność spółki akcyjnej istniejącej pod firmą Olimpia Grudziądz S.A..

Bardzo zależy nam na rozwoju sportu w naszym mieście, dlatego jako radni Rady Miejskiej Grudziądza wspieraliśmy, wspieramy i nadal będziemy wspierać zarówno Grudziądzki Klub Sportowy „Olimpia”, funkcjonujący w formie stowarzyszenia, w którym działają sekcje lekkiej atletyki i judo oraz autonomiczna sekcja tenisa stołowego, jak i miejską spółkę Olimpia Grudziądz S.A., prowadzącą drużynę piłkarską.

Na sercu leży nam dalsze funkcjonowanie wszystkich sekcji sportowych działających w stowarzyszeniu i spółce akcyjnej, dlatego, podobnie jak wielu grudziądzan, z niepokojem patrzymy na sytuację w Olimpii Grudziądz S.A.. Prezes Zarządu tej miejskiej Spółki od trzech lat obrachunkowych nie realizuje celów zarządczych, a drużyna piłkarska, powierzona do prowadzenia Spółce, pod jego rządami spadła najpierw z pierwszej ligi do drugiej, następnie z drugiej do trzeciej, a w ostatnim sezonie, pomimo zapewnień Prezesa oraz znacznego zaangażowania środków z budżetu miasta, nie wywalczyła awansu do rozgrywek drugiej ligi piłki nożnej.

18 października 2021 r., podczas sesji Rady Miejskiej Grudziądza, Prezes Tomasz Asensky otrzymał od nas siedem czerwonych kartek. W taki sposób wyraziliśmy swój brak zaufania do Prezesa Zarządu miejskiej spółki, który nie realizuje celów zarządczych, swoim sposobem zarządzania doprowadził do spadku drużyny piłkarskiej z pierwszej do trzeciej ligi, a nas poinformował: „Nie jestem uwiązany do Olimpii i nie będę za nią umierał”. Jednocześnie, biorąc pod uwagę fakt, że dalsze funkcjonowanie Spółki uzależnione jest od przekazania jej środków na bieżące funkcjonowanie, kierując się dobrem klubu o pięknych tradycjach, jednogłośnie poparliśmy objęcie dodatkowych akcji w Olimpii Grudziądz S.A. o wartości 1 mln zł, oczekując wspólnie z mieszkańcami naszego miasta awansu drużyny piłkarskiej do rozgrywek drugiej ligi piłki nożnej.

Niestety, w minionym roku obrachunkowym Prezes Zarządu Olimpii Grudziądz S.A. kolejny raz nie zrealizował celów zarządczych, a drużyna piłkarska, pomimo zapewnień Prezesa oraz znacznego zaangażowania środków z budżetu miasta, nie wywalczyła awansu do rozgrywek drugiej ligi piłki nożnej.

Całym sercem jesteśmy z Olimpią Grudziądz! Od chwili powstania Spółki w 2013 r. głosowaliśmy i nadal będziemy głosować za wsparciem klubu z budżetu miasta. Uważamy jednak, że konieczna jest zmiana Prezesa Zarządu miejskiej spółki. Olimpia Grudziądz potrzebuje człowieka, który poprowadzi ją do zwycięstwa, przywróci należne jej miejsce w pierwszej lidze piłki nożnej oraz „będzie za nią umierał”.

Po raz kolejny apelujemy do Prezydenta Grudziądza o pilną zmianę Prezesa Zarządu Olimpii Grudziądz S.A., a następnie pilne przedłożenie Radzie Miejskiej Grudziądza zmian w budżecie miasta gwarantujących dalsze funkcjonowanie drużyny piłkarskiej. Olimpia Grudziądz potrzebuje stabilizacji finansowej oraz sukcesu sportowego!

[ZT]81662[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (8)

GlamGlam

12 2

Cisza tam!
Pozwoliłem ujadać? 😡
Zaraz dostaniecie polecenie i będziecie głosować! 🤠 08:50, 06.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kredytowana ŁolimpiaKredytowana Łolimpia

10 0

200 000 kredyt kto się podpisał pod tym? 09:40, 06.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PlatfusyPlatfusy

9 0

Oni sobie mogą pojazgotać 10:39, 06.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Gość Gość

13 0

Kolejna ustawka, nie wierzcie im 🤣, Smolarek pseudo pracownik w GPP Pokora to samo w jakiejś córce Opecu 🤣, harcerka nauczycielka 🤣, szatniarz z muzeum itd. Wszyscy siedzą w kieszeni łysego, o to za KO, bzdury i tyle a miasto tonie 😥niestety 11:11, 06.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PokoraPokora

8 0

Te Gościu, tylko z szacunkiem.
Ja to jestem Managerem w samym OPECu.
Nie w kij dmuchał. 🤠💩 17:29, 06.09.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

gośćgość

4 0

sorry🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣 20:52, 06.09.2022


Siwy klocSiwy kloc

4 0

Nie popisuj się Aga do roboty się lepiej weś. 07:46, 07.09.2022


LukLuk

0 0

Spokojnie dużo przetargów budowlanych w Grudziądzu pan A razem z braćmi K zarobi i boku Maćka jeszcze sporo 17:57, 07.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%