Zamknij
REKLAMA

5 mln zł na projekt edukacyjny w Grudziądzu

07:39, 02.07.2018 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Samorząd pozyskał kolejne unijne dofinansowanie na realizację projektu edukacyjnego. Na „Organizację zajęć pozalekcyjnych w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych w Grudziądzu” zostanie przeznaczona łącznie kwota blisko 5 mln zł.

Umowę w tej sprawie w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego podpisali: Prezydent Grudziądza Robert Malinowski oraz Skarbnik Miasta Małgorzata Sołtys.

Głównym celem przedsięwzięcia jest podniesienie jakości kształcenia ogólnego w szkołach poprzez m. in. realizację dodatkowych zajęć pozalekcyjnych, doposażenie pracowni szkolnych w niezbędny sprzęt oraz indywidualizację pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Projektem objęto 12 grudziądzkich szkół, w tym 8 szkół podstawowych oraz 4 licea ogólnokształcące - mówi prezydent Robert Malinowski. 

W ramach projektu zaplanowano przeprowadzenie zajęć dodatkowych dla uczniów mających na celu kształtowanie i rozwijanie kompetencji kluczowych u uczniów w zakresie TIK, nauk matematyczno-przyrodniczych, języków obcych, postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy w zakresie kreatywności, innowacyjności i pracy zespołowej. Ponadto zaplanowano zajęcia mające na celu tworzenie warunków do nauczania opartego na metodzie eksperymentu w zakresie przedmiotów przyrodniczych oraz matematyki.

W 2 szkołach przeprowadzone zostaną działania mające na celu indywidualizację pracy z uczniem poprzez doposażenie w pomoce dydaktyczne i specjalistyczny sprzęt, przygotowanie nauczycieli do tego procesu oraz przez wsparcie uczniów ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi.

Projekt zakłada również podniesienie kompetencji lub kwalifikacji nauczycieli oraz pracowników pedagogicznych w zakresie wykorzystania metod eksperymentu naukowego w edukacji oraz w zakresie korzystania z nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych. Zakupione zostanie wyposażenie do pracowni szkolnych: biologicznych, chemicznych, geograficznych, fizycznych, matematyczno-przyrodniczych.

Przedsięwzięcie będzie realizowane w partnerstwie w latach 2018-2020.

Wartość projektu wynosi 4 914 311,10 zł, w tym ze środków unijnych - 4 177 164,43 zł, oraz z budżetu państwa - 490 971,67 zł. Dofinansowanie pochodzić będzie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, Działania 10.2 Kształcenie ogólne i zawodowe, Poddziałanie 10.2.3 Kształcenie ogólne. (UM)

REKLAMA
(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone