Zamknij

2 grudziądzkich stypendystów w dziedzinie kultury i sztuki

11:22, 21.08.2018 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Bartosz Iwicki oraz Wojciech Zięba dołączyli do grona stypendystów w dziedzinie kultury i sztuki. Wyróżnienia wręczył dziś, tj. 21 sierpnia Prezydent Grudziądza Robert Malinowski.

W spotkaniu uczestniczyła także Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Promocji Małgorzata Sadowska-Rodziewicz.

Informacje o stypendystach:

- Bartosz Iwicki - otrzymał stypendium po raz pierwszy, stypendium półroczne w wysokości 2430 zł z przeznaczeniem na produkcję nagrań (miks i mastering). Obecnie Bartosz Iwicki jest wokalistą w Bastard Brothers. Zespół tworzą grudziądzcy muzycy od wielu lat związani z artystycznym i kulturalnym życiem naszego miasta. Celem nagrania płyty ma być wsparcie dla promocji działań artystycznych grupy w regionie i na terenie całego kraju.

- Wojciech Zięba - otrzymał stypendium po raz drugi. Pierwsze stypendium, w 2013 r., przeznaczono na projekt Voices of the Cosmos. W tym roku uzyskał stypendium półroczne w kwocie 2700 zł z przeznaczeniem na tłoczenie płyt (1500 zł) oraz mastering audio (1200 zł) w ramach wydania albumu projektu Voices of the Cosmos. Celem uzyskanego stypendium będzie wydanie albumu Voices of the Cosmos III. Przedsięwzięcie jest kontynuacją działań realizowanych od 2009 r. Jest to projekt stworzony przez dwóch artystów: Wojciecha Ziębę oraz Rafała Iwińskiego (toruńskiego muzyka). Wykorzystywane są w nim oryginalne sygnały i dźwięki pochodzenia pozaziemskiego pozyskane za pośrednictwem radioteleskopów, nagrania archiwalne z misji kosmicznych i sygnały z przestrzeni kosmicznej. Poprzednie albumy zostały entuzjastycznie odebrane przez słuchaczy i zebrały bardzo dobre recenzje.

(UM)

(J.R)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone