Zamknij
REKLAMA

Festiwal Akordeonowy w Klubie Akcent

19:46, 25.01.2019 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Na Festiwal Akordeonowy w Grudziądzu zapraszamy do Klubu Akcent w niedzielę, 27 stycznia o godz. 16.00. Wystąpią: Sweet Accordion Quartet, Paweł Janas - Buttonhacker oraz Paweł Nowak i Milonga Baltica.

Festiwal Akordeonowy w naszym mieście odbędzie się po raz drugi. Jest autorską propozycją członków grupy Sweet Accordion Quartet. Organizatorzy zapowiadają, że tegoroczne wydarzenie będzie wyjątkowe, a muzyka akordeonu zabrzmi w najróżniejszych odmianach. Dodatkową atrakcją będzie wystawa akordeonów z kolekcji Pawła Nowaka.

Paweł Nowak - jest  posiadaczem  największej kolekcji akordeonów  w Polsce. Będzie można podziwiać wystawę najciekawszych akordeonów świata. Muzyk zaprezentuje się także na bandoneonie w swoim projekcie „Milonga Baltica”.

Sweet Accordion - zespół grający muzykę z różnych zakątków świata w atrakcyjnym, autorskim opracowaniu. Ich repertuar obejmuje najbardziej znane i lubiane przeboje muzyki akordeonowej, walce mussette, tanga oraz przeboje światowej muzyki rozrywkowej. Bogactwo gatunków muzycznych oraz indywidualne zainteresowania wykonawców sprawiają, że można razem z zespołem wybrać się w wyjątkową podróż artystyczną do przeróżnych sfer sztuki.

Skład:

  • - Grzegorz Grzanka - akordeon, muzyk instrumentalista, aranżer, pedagog, lider projektu Sweet Accordion Quartet,
  • - Bartosz Pierściński - gitara basowa, muzyk instrumentalista, realizator dźwięku Centrum Kultury TEATR,
  • - Cezary Grzanka - perkusja, muzyk instrumentalista, perkusista młodzieżowych zespołów rozrywkowych,  
  • - Marek Habryn - gitara akustyczna, muzyk instrumentalista, kompozytor, aranżer, pedagog, twórca i lider zespołu The Broken Bridges.

Buttonhacker -  projekt akordeonisty Pawła Janasa, udowadnia, że ciągle można wykraczać poza standardowe ramy poszczególnych stylów muzycznych. Brzmieniowe i perkusyjne możliwości akordeonu wykorzystywane są maksymalnie. Wszystko zapętlane na żywo dzięki LoopStation - sprawia to wrażenie udziału w koncercie kilku osób. Paweł Janas to niezwykle wszechstronny muzyk i kompozytor muzyki klasycznej, współczesnej, elektronicznej i improwizowanej. Nagradzany na ponad 40 konkursach, m.in. w Polsce, Francji, Włoszech, Niemczech, Austrii, Litwie, Chorwacji. Mistrz Świata w grze na akordeonie cyfrowym Roland V-Accordion.

Milonga Baltica - to kwartet grający tradycyjne argentyńskie tango. Zespół powstał w 2006 r., a jego pomysłodawcą i założycielem jest akordeonista i bandoneonista Paweł A. Nowak. Zespół zajmuje się różnymi odmianami tanga argentyńskiego: tango criollo, nuevo, milonga. W repertuarze kwartet posiada kompozycje m.in. takich twórców jak: Anibal Troilo, Angel Villoldo, Julian Plaza, Astor Piazzolla. Milonga Baltica nawiązuje swoją muzyką do stylistyki argentyńskich orkiestr tipica. Priorytetem zespołu jest stylowe granie argentyńskiego tanga w aranżacjach łączących brzmienia lat 20., 30. i 40. ubiegłego wieku jak ze współczesnym nuevo. Koncerty zespołu to niepowtarzalna wycieczka po i historii i świecie tanga.

Skład:

  • - Paweł A. Nowak - bandoneon,
  • - Łukasz Perucki - skrzypce,
  • - Paweł Zawada - fortepian,
  • - Sebastian Wyszyński - kontrabas.

Bilety: 30 zł.

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone