Zamknij
REKLAMA

Monika Cieluch: Inspiracją jest życie (WYWIAD)

17:03, 11.03.2019 | ŁP
REKLAMA
Skomentuj

Monika Cieluch, grudziądzka pisarka właśnie wydaje swoją drugą książkę. Po "Miłości szeptem mówionej" przychodzi czas na "Mężczyznę z tuszem na dłoni". O czym będzie nowa powieść mieszkanki naszego miasta? O tym w poniższym wywiadzie. 

„Mężczyzna z tuszem na dłoni” – tytuł bardzo intrygujący. Do kogo kierujesz swoje nowe dzieło?
Zdecydowanie to pozycja skierowana do miłośników powieści z  gatunku romansu. I chociaż fabule książki daleko do przesyconej słodyczą historii, z całą pewnością wpasowywuje się ona w kanon literatury kobiecej. Należy jednak wspomnieć, że w mojej najnowszej książce poza ogromem trudnej miłości, czytelnicy znajdą również delikatny wątek sensacyjny, mocnych i wyraźnych bohaterów oraz rodzinną tajemnicę, która dodaje całej historii nieco pikanterii. W tym miejscu pozwolę sobie dodać, że główni bohaterowie pochodzą z Grudziądza i to właśnie w okolicach naszego miasta  rozgrywa się jedna z ważniejszych akcji powieści.


Jak bardzo nowa książka będzie różniła się od poprzedniej?
"Miłość szeptem mówiona" jest powieścią wielowątkową. To typowa literatura obyczajowa z delikatnym romansem w tle. "Mężczyzna z tuszem na dłoni" to powieść zgoła inna. Nie jest pisana na wielu płaszczyznach, bardziej ukierunkowana jest na emocje, które ma wzbudzić w czytelniku. To powieść napisana nieco mocniejszym językiem, ukazująca  konsekwencje złych wyborów, które ciągną się za bohaterami przez całe lata. Jest także pierwszym tomem z planowanej serii, która najprawdopodobniej będzie składać się z trzech powieści. Co było największą inspiracją przy tworzeniu "Mężczyzny z tuszem na dłoni"?
Największą inspiracją do napisania powieści było po prostu życie, które toczyło się gdzieś niedaleko mnie. Pomysł stworzenia "Mężczyzny z tuszem na dłoni" zrodził się w mojej głowie w dość spontaniczny sposób, podczas wypełniania codziennych obowiązków. A skoro był już pomysł, pojawiła się także potrzeba spisania go na papierze, i w ten oto sposób rodzą się historie, które następnie trafiają w ręce czytelników.

Planujesz spotkania autorskie w Polsce?
Bardzo bym chciała, zważywszy na to, jak wspaniałe mam wspomnienia ze spotkania z czytelnikami na zeszłorocznych targach Świat Kobiety i Dziecka. Niestety mieszkając poza granicami kraju, pracując na pełen etat a przy tym wychowując dzieci, logistycznie jest to bardzo trudne do zorganizowania. Jeśli tylko pojawi się taka możliwość na pewno z niej skorzystam, i poinformuję o tym na swojej stronie. Dodam jeszcze, że bardzo cenię sobie kontakt z czytelnikami, dlatego jeśli ktoś chciałby poznać mnie lepiej, zapytać o coś, odsyłam na moja stronę autorską na fb i gorąco zachęcam do kontaktu ze mną - na każdą wiadomość odpowiem z przyjemnością.

Kiedy i gdzie będzie dostępna twoja książka?
Premiera "Mężczyzny z tuszem na dłoni" będzie miała miejsce już 20 marca. Książkę będzie można zakupić w większości księgarni internetowych chociażby w: aros.pl  bonito.pl czy też ravelo.pl  i już teraz zachęcam do jej lektury.

Rozumiem, że na tym się nie zatrzymujesz i w przyszłości masz zamiar tworzyć kolejne powieści?
Tak, chociaż jak mówi stare porzekadło: zdradź głośno swoje plany, a los zrobi ci na przekór. Mimo wszystko mam nadzieję, że najbliższe miesiące będą owocowały kolejnymi powieściami. Najprawdopodobniej jeszcze w tym roku ukaże się historia pt " Mężczyzna z ogniem w sercu" będąca drugą częścią wspomnianej już serii. W przyszłym roku planuję także wydać trylogię, która - taką mam nadzieję - będzie ciepłą historią odpowiadającą o sile przyjaźni i miłości, a wszystko  to zostanie otulone zapachem książek, kawy i smakiem prawdziwej czekolady.
Będzie zmysłowo i bardzo klimatycznie...

(ŁP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone