Zamknij
REKLAMA

Księżyc Wisłą płynie. Pływająca scena zawita do Grudziądza

14:29, 18.03.2019 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Księżyc Wisłą płynie, bo jest „Pół do pełni” - W taki sposób The Moon rozpoczyna promocję nowej płyty i przedpremierowych koncertów

Czy drugi album Gdańszczan będzie równie dobry jak debiut, przekonamy się już za trzy miesiące. Dwa lata temu z płytą „Nów”, trójmiejska grupa mocno zaznaczyła swoją obecność na polskiej scenie, a apetyty wzrosły. 

Premiera „Pół do pełni” już 10.06.2019, w czerwcową pierwszą kwadrę księżyca. Po zimowej sesji nagraniowej muzycy entuzjastycznie zapowiadają „kawał dobrego babskiego rocka, odważnych tekstów i refrenów które same stukają obcasami”. Pierwszy zwiastun to singiel „Dzień Dobry”, który potwierdza przebojową formę The Moon i dość oryginalne podejście do muzyki. Ale zanim usłyszymy płytę z odtwarzaczy, zespół zapowiada niezwykle intrygujące wydarzenie...

„Księżyc Wisłą płynie” Rivertour 2019 to trasa koncertowa, chyba bez precedensu w historii współczesnej, polskiej muzyki rockowej. Zespół wraz ekipą nagłośnieniową, na pokładzie największego w Polsce holownika z lądowiskiem dla helikoptera i z tymże helikopterem, wyruszy w tygodniowy rejs, podczas którego zagra premierowe koncerty, cumując przy miejskich nabrzeżach.

Imprezy nie są biletowane, tym bardziej warto przekonać się, co The Moon i Dance Like Dynamite dla nas przygotowali. Już sam trzystukilometrowy rejs, pływająca scena i niecodzienność przedsięwzięcia powinna przyciągnąć ciekawskich na brzeg Wisły.

Co na to ryby i jak to ma wyglądać? Będzie okazja przekonać się o tym podczas trwania rejsu. Oprócz muzyków, załogę uzupełnia ekipa filmowa z dronami. Zapowiadane są relacje całego eventu zarówno w sieci, jak i w mediach tradycyjnych. Powstanie również teledysk do jednego z utworów, którego premiera pokrywa się z datą premiery nowego albumu The Moon. Warto śledzić profil Facebook zespołu i strony miast, które objęły wydarzenie patronatem. Podobno wśród muzyków jest pewna grupa wędkarzy, więc atrakcji, także pozaartystycznych, nie powinno zabraknąć.

  • Włocławek – piątek 31.05.2019
  • Toruń – sobota 01.06.2019
  • Bydgoszcz – niedziela 02.06.2019
  • Grudziądz – poniedziałek 03.06.2019
  • Tczew – wtorek 04.06.2019

Aby dodatkowo uatrakcyjnić imprezę, jako Gość Specjalny wystąpi zespół DANCE LIKE DYNAMITE. Choć sama nazwa grupy może niewiele wyjaśniać, to już skład zespołu robi wrażenie. Formację powołali do życia Krzysztof „Sado” Sadowski (VULGAR) i Mariusz „Nosek” Noskowiak (BLENDERS, VULGAR). Następnie dołączyli: Piotr Pawłowski (MADE IN POLAND, SHIPYARD), Tomasz „Snake” Kamiński (RED ROOSTER, GOLDEN LIFE, DODA) i Karol Skrzyński (CREW, SWEET NOISE, GOLDEN LIFE). W grudniu 2018 zadebiutowali jako zespół koncertowy prezentując muzykę trudną do jednoznacznego zaszufladkowania, niebanalną i niezwykle dojrzałą. Rock spod znaku cold wave i new romantic - najbliższe tropy pozwalające określić ich twórczość. „This Funeral Is Sold Out” to album który aktualnie promują.

Dwa rockowe składy prezentujące zupełnie odmienne spojrzenie na gatunek, to jeszcze mało, organizatorzy dodatkowo sięgają w odmienne muzyczne rejony. Imprezę w rytmie drum and bass poprowadzi DJ NOBIS – didżej i producent muzyczny znany z takich składów jak legendarny SONIC TRIP czy SOUNDFIRE, oraz współpracujący z między innymi z LIROY czy OLGĄ BAREJ. Autor opraw muzycznych imprez w całej Europie, występujący na galach sportowych, pokazach mody i festiwalach muzyki elektronicznej.

Mieszkańcom nadwiślańskich miejscowości można pozazdrościć niezwykle ciekawie zapowiadającego się muzycznego pikniku. Przedsięwzięcie robi wrażenie i należy spodziewać się niecodziennych doznań, już jesteśmy ciekawi efektów. Zespołom trzeba pogratulować dość zaskakującej formy promocji, tym samym niecierpliwie oczekujemy kolejnych informacji.

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone