Zamknij
REKLAMA

XXII Ogólnopolski Przegląd Twórczości Artystycznej Niepełnosprawnych OPTAN 2019

20:41, 04.09.2019 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Centrum Rehabilitacji im. ks. Biskupa Jana Chrapka organizuje XXII Ogólnopolski Przegląd Twórczości Artystycznej Niepełnosprawnych OPTAN 2019. Honorowy patronat wydarzenia objęła I Dama Rzeczypospolitej Polskiej Agata Kornhauser-Duda.

Już po raz 22 z całego kraju zjadą się do Grudziądza niepełnosprawni malarze, wokaliści i recytatorzy, by wziąć udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Artystów Niepełnosprawnych. Wydarzenie będzie miało miejsce w dniach 05-08 września. Miejscem przesłuchań, prób i obrad jury jest w tym roku Zespół Placówek Młodzieżowych „Bursa”.

Uczestnicy Przeglądu będą rywalizować w trzech kategoriach. Pierwsza z nich to konkurs plastyczny pod nazwą „Radość tworzenia radością życia”. Kolejna ­ wokalna ­ to „Latarnia”. Natomiast trzeci i ostatni to konkurs recytatorski pt.: „Widzimy ten sam świat”.

To bardzo ważne, aby kształtować postawy otwarte na wielość i różnorodność kultury oraz sztuki, a także na promowaniu i wspieraniu twórczości artystycznej niepełnosprawnych. Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia, a także integracja ich środowiska. Gala wręczenia nagród odbędzie się 8 września o 11:00 w Centrum Kultury Teatr.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie otwarcie wystawy „Malarstwo i rzeźba artystów Teatru Życia im. ks. Biskupa Jana Chrapka”, na które zapraszamy do Galerii Bursy przy ulicy Hallera 37.

Przegląd współfinansowany jest ze środków: Urzędu Miejskiego w Grudziądzu, Starostwa Powiatowego w Grudziądzu, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz „Stowarzyszenia Artystów Wykonawców SAWP”, które jest fundatorem Nagrody Grand Prix. Natomiast partnerami wydarzenia są Stowarzyszenie Autorów ZAiKS oraz Fundacja PZU. (UM)

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone