Zamknij
REKLAMA

Medal „Hereditas Saeculorum” dla Towarzystwa Opieki nad Zabytkami z Grudziądza

08:13, 14.09.2020 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Tegoroczny medal „Hereditas Saeculorum” Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, przyznawany za działania na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego, otrzyma grudziądzki oddział Towarzystwa Opieki nad Zabytkami. O przyznanie odznaczenia do władz województwa wystąpił Prezydent Grudziądza.

Medale w konkursie „Dziedzictwo wieków”, przyznawane są za szczególne osiągnięcia w dziedzinie konserwacji i restauracji zabytków.

To wyraz uznania dla osób zaangażowanych w działania na rzecz ochrony naszego materialnego dziedzictwa kulturowego. Przyznając te wyróżnienia promujemy dobre praktyki i osiągnięcia w tej dziedzinie – mówi marszałek Piotr Całbecki.

W tegorocznej – IX edycji – konkursu, za szczególne osiągnięcia związane z opieką nad zabytkami i ochroną zabytków, Kapituła konkursu „Dziedzictwo wieków” uhonorowała medalem grudziądzki oddział Towarzystwa Opieki nad Zabytkami.

TOnZ skupiające prawdziwych pasjonatów i miłośników ziemi grudziądzkiej prowadzi działania polegające m.in. na popularyzacji wiedzy o grudziądzkich zabytkach oraz ich ochronie i konserwacji. Do najbardziej znanych inicjatyw Towarzystwa należy organizacja zbiórek publicznych na rzecz ratowania i odnawiania zabytkowych nagrobków na cmentarzu farnym.

Doceniając zaangażowanie TOnZ Oddział w Grudziądzu, Prezydent Grudziądza zgłosił Towarzystwo do odznaczenia medalem.

Ogromnie się cieszę, że efekty działalności grudziądzan, zaangażowanych w ratowanie zabytków, zostało dostrzeżone w województwie. Jestem przekonany, że przyznany medal jeszcze bardziej zmotywuje członków i sympatyków Towarzystwa do kontynuacji i rozwijania kwesty zainicjowanej w 2009 roku – mówi Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski.

Medale Hereditas Saeculorum Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego wręczy podczas tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa, które odbędą się 18 września 2020 r. w Pałacu w Lubostroniu. (UM)

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%