Zamknij
REKLAMA

Upamiętnienie Wiktora Kulerskiego, wydawcy Gazety Grudziądzkiej

17:40, 29.04.2021 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Wiktor Kulerski – słynny dziennikarz, wydawca Gazety Grudziądzkiej , ale także działacz polityczny, senator. Wkrótce powstać ma wystawa na cześć jednego z najsłynniejszych mieszkańców naszego miasta.

Wszystko dzięki inicjatywie dwójki senatorów. Z pomysłem takim wyszli Ryszard Bober oraz Kazimierz Kleina, a do akcji włączają się władze Grudziądza z Prezydentem Maciejem Glamowskim na czele.

Z wielkim entuzjazmem przyjąłem tę inicjatywę, za którą senatorom dziękuje – komentuje Maciej Glamowski, Prezydent Grudziądza. - Jednocześnie jest to cenna inicjatywa z punktu widzenia tożsamości i budowania postaw patriotycznych wśród młodzieży. Warto przypominać kim był Wiktor Kulerski i jaką rolę odegrał w historii, a dodatkowo podkreślać, że jest jednym z nas - grudziądzaninem.

Inicjatywa przewiduje między innymi powstanie specjalnej wystawy na cześć Wiktora Kulerskiego.

To człowiek, który był wielkim polskim patriotą i wydawcą gazety, która pozytywnie oddziaływała na Polaków - podkreśla senator Ryszard Bober. - Wiktor Kulerski miał odwagę mówić o sobie, że chce być Polakiem, że chce żyć i funkcjonować jako Polak, a także miał odwagę budować Polskę.

Wystawa najpierw pojawi się w Senacie, a następnie są plany, by była obecna w Grudziądzu i innych miastach regionu. Także grudziądzkie instytucje kultury aktywnie włączać się będą swoimi różnymi działaniami w promowanie postaci Wiktora Kulerskiego.

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%