Zamknij

piątek, 09.11, godz. 19.30

Klub Akcent, Grudziądz

Bilety: 10-15zł

Studio Piosenki Zbigniewa Poliszczuka i uczniowie Szkoły Podstawowej w Dusocinie zapraszają na Koncert Piosenek Patriotycznych. Wydarzenie zaplanowano w Klubie Akcent jutro, tj. 9 listopada o godz. 19.30.

Zabrzmią piosenki legionowe, z dwudziestolecia międzywojennego, z II wojny światowej, PRL-u, a także czasów solidarności. Krótko mówiąc teksty i melodie doskonale znane, podnoszące na duchu, budzące wspomnienia, przywołujące czasy trudne, ale też dobre chwile.

Najlepsi tekściarze i kompozytorzy w interpretacji młodzieży dorastającej w wolnym kraju, to z pewnością dobra lekcja historii i nietypowa możliwość dialogu miedzy pokoleniami. Jak wykonawcy podejdą do starych i tych nieco młodszych piosenek, jakie wzbudzają w nich one emocje? O tym przekonamy podczas koncertu.

Młodzi artyści wykonają m.in. „Mury” Jacka Kaczmarskiego, „Nim wstanie świt” Edmunda Fettinga, „Ojczyznę” Marka Grechuty, „Wrócą chłopcy z wojny jak należy” tekst Ernesta Bryla do muzyki Katarzyny Gaertner, „Psalm stojących w kolejce” Krystyny Prońko, „Sagę rodu Kowalskich” Jerzego Wasowskiego i Jerzego Jurandota oraz „Stare drzewa” z filmu „Kamerdyner” (Kortez).

Bilety: 10 zł (przedsprzedaż), 15 zł (w dniu koncertu).

 


wtorek21 maja

środa22 maja

czwartek23 maja

piątek24 maja

sobota25 maja

niedziela26 maja

środa29 maja

sobota1 czerwca

niedziela2 czerwca

poniedziałek3 czerwca

piątek7 czerwca

niedziela9 czerwca

niedziela16 czerwca

sobota22 czerwca

piątek28 czerwca

środa17 lipca
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone