Zamknij
REKLAMA

piątek, 09.11, godz. 19.30

Klub Akcent, Grudziądz

Bilety: 10-15zł

Studio Piosenki Zbigniewa Poliszczuka i uczniowie Szkoły Podstawowej w Dusocinie zapraszają na Koncert Piosenek Patriotycznych. Wydarzenie zaplanowano w Klubie Akcent jutro, tj. 9 listopada o godz. 19.30.

Zabrzmią piosenki legionowe, z dwudziestolecia międzywojennego, z II wojny światowej, PRL-u, a także czasów solidarności. Krótko mówiąc teksty i melodie doskonale znane, podnoszące na duchu, budzące wspomnienia, przywołujące czasy trudne, ale też dobre chwile.

Najlepsi tekściarze i kompozytorzy w interpretacji młodzieży dorastającej w wolnym kraju, to z pewnością dobra lekcja historii i nietypowa możliwość dialogu miedzy pokoleniami. Jak wykonawcy podejdą do starych i tych nieco młodszych piosenek, jakie wzbudzają w nich one emocje? O tym przekonamy podczas koncertu.

Młodzi artyści wykonają m.in. „Mury” Jacka Kaczmarskiego, „Nim wstanie świt” Edmunda Fettinga, „Ojczyznę” Marka Grechuty, „Wrócą chłopcy z wojny jak należy” tekst Ernesta Bryla do muzyki Katarzyny Gaertner, „Psalm stojących w kolejce” Krystyny Prońko, „Sagę rodu Kowalskich” Jerzego Wasowskiego i Jerzego Jurandota oraz „Stare drzewa” z filmu „Kamerdyner” (Kortez).

Bilety: 10 zł (przedsprzedaż), 15 zł (w dniu koncertu).

 


środa21 listopada

czwartek22 listopada

piątek23 listopada

sobota24 listopada

niedziela25 listopada

środa28 listopada

czwartek29 listopada

piątek30 listopada

sobota1 grudnia

niedziela2 grudnia

poniedziałek3 grudnia

wtorek4 grudnia

środa5 grudnia

czwartek6 grudnia

piątek7 grudnia

sobota8 grudnia

niedziela9 grudnia

sobota15 grudnia

niedziela16 grudnia

poniedziałek31 grudnia

czwartek3 stycznia

sobota5 stycznia

czwartek10 stycznia

niedziela13 stycznia

czwartek17 stycznia

niedziela20 stycznia
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone