Zamknij

piątek, 22.02, godz. 19.30

Klub Akcent ul. Wybickiego 38/40 86-300 Grudziądz

Bilety: od 25pln

FREE BLUES BAND – grupa bluesowa grająca już ponad 38 lat muzykę pełną ekspresji, która łączy w sobie elementy rythm’n’bluesa, soul, funky i niektórych obszarów jazzu. Założona przez braci Andrzeja i Mariana Malcherków w końcu 1979r. Na swym koncie mają tytuły laureatów z praktycznie wszystkich festiwali muzyki rockowej i bluesowej organizowanych w Polsce od 1983r. Poza programem autorskim w repertuarze posiadają także brawurowo wykonywane utwory J. Hendrix’a oraz Deep Purple . Zespół używa oryginalnych organów Hammonda na , których gra jako jedyna w Polsce, przedstawicielka płci pięknej Agnieszka Malcherek.

Free Blues Band koncertował z Tadeuszem Nalepą od 1995 roku, a trzy ostatnie lata przed śmiercią Nalepy artysta koncertował tylko z nimi i to z FBB zagrał ostatni koncert w swoim życiu 12 sierpnia 2006 roku w Trincu w Czechach.

Grali z Taj Mahalem, Chrisem Farlowe ( Colosseum), Steve Morsem i Ianem Paice’m (Deep Purple) oraz Stanem Skibyim, L. Cichońskim, Carlosem Johsonem , Janem „Izba” Izbińskim czy Sławkiem Wierzcholskim.

Otwierali koncerty Deep Purple, Johna Scofielda, Johna Mayala, The Animals , Scott’a Hendersona oraz Johnnego Wintera I TM Stevens’a.

Poza tym regularnie od 25 lat w jeden z piątków każdego miesiąca dają koncert w firmowym klubie Free Blues Club w Szczecinie.

Skład zespołu:

Andrzej Malcherek – guit. voc.

Agnieszka Malcherek – hammond organ

Mateusz Pawelec – bass guit.

Dariusz Kamiński- drums


sobota20 kwietnia

niedziela21 kwietnia

poniedziałek22 kwietnia

piątek26 kwietnia

środa1 maja

czwartek9 maja

piątek17 maja

niedziela26 maja

niedziela9 czerwca
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone