Zamknij

sobota, 16.03, godz. 19.00

Centrum Kultury Teatr ul. Teatralna 1 86 - 300 Grudziądz

Bilety: 40pln, 50pln, 60pln

Autorem Czego nie widać („Noises off”) jest współczesny dramaturg i powieściopisarz angielski Michael Frayn (ur.1933). Londyńczyk, absolwent filozofii w Cambridge. Wcześnie zdobył uznanie krytyków i publiczności. Farsa „Czego nie widać” okazała się sukcesem, od prapremiery na West Endzie w 1982 roku niezmiennie cieszy się powodzeniem.

Jest to opowieść o artystycznych wysiłkach ratowania wystawianego spektaklu przed katastrofą. Trwają przygotowania prowincjonalnej trupy aktorskiej do wystawienia fikcyjnego przedstawienia pt. „Co widać”. Wkrótce premiera a na scenie panuje chaos. Nieporozumienia piętrzą się, problemy bohaterów narastają. Pochłonięci sprawami codziennymi  próbują odnaleźć się w scenicznej rzeczywistości. Im dłużej trwa praca całego zespołu tym więcej konfliktów.     Co się będzie działo podczas premiery? Za kulisami i w garderobie gęstnieją emocje, a przecież spektakl musi się odbyć.

            „Czego nie widać” to widowisko dynamiczne. Mobilna scenografia odsłaniająca widzom kulisy i garderobę, ciekawe kostiumy, wielowymiarowe postaci stworzone przez aktorów z mistrzowskim kunsztem. I brytyjski humor, który – jak mówi reżyser przedstawienia Maciej Wojtyszko – „ociekający powściągliwą ironią zdecydowanie więcej wybacza. To sytuacje są złe,  a człowiek dobry.”

To jest farsa. To jest teatr. To jest życie.


piątek22 marca

sobota23 marca

niedziela24 marca

poniedziałek25 marca

środa27 marca

piątek29 marca

sobota30 marca

niedziela31 marca

środa3 kwietnia

czwartek4 kwietnia

piątek5 kwietnia

sobota6 kwietnia

niedziela7 kwietnia

piątek12 kwietnia

sobota13 kwietnia

piątek26 kwietnia

piątek17 maja
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone