Zamknij
REKLAMA

piątek, 12.04, godz. 19.00

Centrum Kultury Teatr ul. Teatralna 1 86-300 Grudziądz

Bilety: 15pln, 20pln, 30pln

Gorzka komedia o kondycji aktorów teatru koszalińskiego Anno Domini 2018. Autorzy spektaklu zainspirowani filmem Agnieszki Holland pt. „Aktorzy prowincjonalni” wykorzystali główny motyw filmu – zmanierowany warszawski reżyser w podrzędnym mieście gościnnie realizuje na scenie miejscowego teatru „Wyzwolenie” Wyspiańskiego. Wydarzenie to staje się dla aktorów koszalińskich pretekstem do szczerej opowieści o sobie, własnych frustracjach, o miłości do zawodu i rozczarowaniach, bólu i nadziei.

Skąd się tu wzięli?

Co ich tu przygnało?

Są szczęśliwi, czy wręcz przeciwnie?

 Chcą stąd uciec czy jeszcze na coś czekają?

To komedia, momentami dość gorzka, zbiorowy portret artystów, zmagających się z frustracją, bylejakością, obojętnością i całą machiną teatralnych absurdów. Chałtury i życie prywatne. Ciągle nowi reżyserzy i nowe nadzieje. To spektakl o dobrych i złych doświadczeniach w pracy aktora z dala od stolicy, ale przede wszystkim, o tym, co w tym zawodzie najważniejsze, o pasji, marzeniach, sensie życia i miłości do teatru.

Na scenie parada postaci: adeptka sztuki aktorskiej, gwiazda, artystka z powołaniem, alkoholik, cwaniak – chałturnik, techniczny z ambicjami, ignorant reżyser, dyrektor teatru o wygasłej sławie, ambitny aktor grający główną rolę i jego żona epizodzistka. Teatralna fikcja miesza się z prawdziwym życiem. Zespół kłóci się i godzi, wspólnie biesiaduje, bawi się, kpi i żartuje z siebie. Przekaz ze sceny to prawda, emocje prawdziwe a może jednak gra z widzem i aktorska improwizacja.

„I gdyby tak, z pozy wyzuć się tak aż do cna, wreszcie odbić się od tego dna!”- jak śpiewał VOX.


niedziela21 lipca

poniedziałek22 lipca

środa24 lipca

piątek26 lipca

sobota27 lipca

poniedziałek29 lipca

środa31 lipca

piątek2 sierpnia

piątek9 sierpnia

niedziela11 sierpnia

poniedziałek12 sierpnia

wtorek13 sierpnia

czwartek15 sierpnia

piątek16 sierpnia

piątek23 sierpnia
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone