Zamknij

sobota, 13.04, godz. 19.00

Centrum Kultury Teatr ul. Teatralna 1 86-300 Grudziądz

Bilety: 30,pln, 40pln, 50pln

„Moje fascynacje”

Program recitalu to osobisty wybór tekstów najbliższych sercu artysty, jego ulubione utwory. Kilkadziesiąt lat działalności scenicznej i estradowej mistrza zamknięte w magiczne kilkadziesiąt minut. Sentymentalna podróż w świat piosenek Brella, Wysokiego, Młynarskiego, Okudżawy, Nohavicy, Cohena. Wybór tekstów z kabaretów takich jak „Dudek”, „Owca”, „Właśnie leci kabarecik” – to celny komentarz współczesności. Nie zabraknie również monologów pióra Antoniego Słonimskiego, szmoncesów popularnych w kabaretach okresu międzywojennego.

Marianowi Opani akompaniować na fortepianie będzie Wojciech Kaleta.

Wojciech Kaleta – absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina, którą ukończył z wyróżnieniem w 1985 roku ze specjalnością dyrygentura chóralna. Później związany z samą uczelnią już 30 ponad lat, gdzie jest wykładowcą w klasie improwizacji fortepianowej.

Kompozytor kilkudziesięciu piosenek dla dzieci i młodzieży (wydawnictwa: WSIP, Didasco, Triangel, Nowa Era). Kierownictwo muzyczne w spektaklach teatrów: Powszechnego, Współczesnego, Nowego, Rampa, Ateneum.
Wieloletni pianista – akompaniator w recitalach Mariana Opani, Artura Barcisia, Hanny Śleszyńskiej i Joanny Szczepkowskiej. Kompozytor muzyki do spektakli teatralnych i widowisk telewizyjnych. W latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX wieku kilkanaście lat pracował w programie telewizyjnym „Domowe Przedszkole”, jako pianista i kompozytor. Prze ponad 10 lat członek Warszawskiego Chóru Międzyuczelnianego z którym koncertował w wielu miastach Polski i całej Europy pełniąc funkcję akompaniatora i prezesa zarządu chóralnego.

Wojciech Kaleta przez ponad 10 lat rokrocznie komponował świąteczną piosenkę o karpiu na potrzeby radiowej Trójki do charytatywnej akcji Pocztówka do Świętego Mikołaja.


piątek26 kwietnia

sobota27 kwietnia

niedziela28 kwietnia

poniedziałek29 kwietnia

środa1 maja

piątek3 maja

czwartek9 maja

piątek17 maja

niedziela26 maja

niedziela9 czerwca
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone