Zamknij
REKLAMA

sobota, 21.09, godz. 11-18

Błonia Nadwiślańskie

Z niekłamaną przyjemnością mamy zaszczyt zaprosić was nasi drodzy Grudziądzanie na wydarzenie, które odbędzie się na Błoniach Nadwiślańskich 21-22.09.2019 roku pod nazwą "Dni Twierdzy Grudziądz". 
"Dni Twierdzy Grudziądz" to impreza historyczna nawiązująca do wydarzeń z roku 1807 kiedy to Twierdza grudziądzka "Cytadela" znalazła się w ogniu działań wojennych sprzymierzonych wojsk polsko-francusko-heskich. Dowódcą wojsk stacjonujących na Twierdzy w ówczesnym czasie był Generał Wilhelm Reinhard de l'Homme de Courbiere, który w swojej niezłomności wsławił się tym, że nawet po zakończeniu działań wojennych i podpisaniem pokoju w Tylży nie oddał Twierdzy w ręce przeciwnika. To właśnie dzięki niemu możemy szczycić się dzisiaj tym, że Twierdza Grudziądz nie została zdobyta po czym na jego cześć nazwaną ją "Feste Courbiere".
Impreza na która mamy zaszczyt Państwa zaprosić współfinansowana jest ze środków Gminy Miasto Grudziądz oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko Pomorskiego a honorowy patronat nad nią objął Marszałek Województwa Kujawsko Pomorskiego Pan Piotr Całbecki.
Z tego miejsca chcielibyśmy również podziękować tym wszystkim, którzy nam pomogli przy realizacji tego projektu, a są nimi:
Dom Weselny "Karolina", Firma "Med Sar", Firma "Stek", Piekarnia "Flader" Zakład Kamieniarski Jacek Michaliszyn, Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi.
Natomiast patronat medialny nad całością sprawować będzie TVSM Grudziądz.
Poniżej oficjalny plakat wydarzenia.
My ze swojej strony możemy dodać tylko, że do Grudziądza przybędzie ponad stu rekonstruktorów epoki napoleońskiej z całej Polski. 
Karabiny, armaty oraz.........
Serdecznie zapraszamy.


poniedziałek16 września

środa18 września

sobota21 września

niedziela22 września

czwartek3 października

sobota12 października

niedziela13 października

niedziela20 października

piątek8 listopada

sobota9 listopada

poniedziałek11 listopada

wtorek12 listopada
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone