Zamknij
REKLAMA

środa, 22.07, godz. 11:00

Od 22.07.2020 do 22.07.2020

Biblioteka Miejska im. W. Kulerskiego Legionów 28, 86-300 Grudziądz

Bilety: Biblioteka Miejska im. W. Kulerskiego Legionów 28, 86-300 Grudziądz

Grudziądzka książnica uzyskała dofinansowanie w wysokości 8.000 zł ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura - Interwencje 2020". W okresie wakacji będziemy realizować projekt "Kreatywnie i patriotycznie – spotkania w Letniej Czytelni".

Jest to propozycja ciekawych zajęć warsztatowych dla dzieci łączących zabawę z nauką i kulturą, które jednocześnie wzmocnią więzi lokalne i międzypokoleniowe, a także pomogą wyjaśnić znaczenie tożsamości narodowej.

W ramach zadania zorganizujemy pięć bezpłatnych kreatywnych warsztatów o różnej tematyce, w tym patriotycznej:

09.07 warsztat z rysowania długopisem 3D – uczestnicy warsztatów zmienią się w przestrzennych kreatorów i za pomocą specjalnych długopisów 3D oraz kartki papieru, pod okiem doświadczonych instruktorów, stworzą trójwymiarowe, oryginalne przedmioty.

16.07 warsztaty malowania ekotorby – warsztaty ekologiczne, podczas których dzieci zapoznają się z różnymi technikami malowaniana tkaninie. Na zajęciach dzieci będą nanosić to, co kojarzy im się ze słowem Polska, Ojczyzna, niepodległość.

22.07 warsztaty gier podwórkowych – skierowane będą do dzieci, ich rodziców i opiekunów. Podczas warsztatów zostaną na nowo odkryte stare gry i zabawy podwórkowe, w które bawiły się dzieci 15, 20, a nawet 30 lat temu. Rodzice przypomną sobie zabawy ze swojego dzieciństwa, a dzieci poznają świat zabaw rodziców.

06.08 warsztaty kreatywne PlayMais – będzie to edukacyjna zabawa, podczas której dzieci będą łączyć chrupki PlayMais za pomocą odrobiny wody w dowolne kształty tworząc z nich rozmaite obrazki lub trójwymiarowe figury przestrzenne. Wykonają m.in. charakterystyczne dla Grudziądza budowle.

13.08 warsztaty komiksowe – wprowadzą dzieci do świata sztuki komiksu. W trakcie warsztatów uczestnicy poznają historię tego gatunku literatury. Efektem końcowym warsztatów będzie stworzenie krótkiej historii komiksowej o Grudziądzu.

Startujemy o godz. 11:00.

Liczba uczestników jest ograniczona. Obowiązują zapisy pod nr tel. 56 46 202 01.

Na zakończenie projektu 29 sierpnia o godz. 12:00 odbędzie się interaktywny spektakl przygodowy dla dzieci w wieku 4-12 lat zatytułowany "Franek Włóczęga i legend księga". Spektakl tematyką sięga do korzeni polskiej tradycji zawartych w legendach, w przystępny dla młodego widza sposób przedstawiając historie będące jednym ze źródeł naszej tożsamości. Ponadto spektakl stanowi swoistą promocję czytelnictwa wśród najmłodszych, starając się zwrócić ich uwagę na wartości i wiedzę płynącą z czytania książek. Wystąpią aktorzy Teatru w Ruchu.