Zamknij
REKLAMA

Z Nowych Marz koło Grudziądza do Dworzyska dwiema jezdniami trasą S5

16.59, 26.08.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad informuje, że oddano do ruchu ostatni kilometr drugiej jezdni drogi ekspresowej S5 w okolicy węzła Świecie Zachód w Przechowie. To oznacza, że kierowcy będą mieli do dyspozycji dwie jezdnie, po dwa pasy ruchu, już na całym odcinku Nowe Marzy - Dworzysko (węzeł Świecie Południe).

Tymczasowa organizacja ruchu

Jazda pełną szerokością drogi nie oznacza zakończenia prac. Na całym odcinku obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km/h. Według deklaracji wykonawcy docelową organizację ruchu, a więc i zdjęcie ograniczenia prędkości, będziemy wdrażać stopniowo we wrześniu i październiku br., po zakończeniu pozostałych prac wykończeniowych.

Zakres inwestycji

Kontrakt na kontynuację projektowania i budowy podpisaliśmy w 27 kwietniu 2020 r., a w maju plac budowy został oficjalnie przekazany nowemu wykonawcy - firmie Budimex. W ramach inwestycji powstaje m.in. kładka dla pieszych, nowe wiadukty, przejścia dla zwierząt średnich i dużych oraz przepusty. Powstały także drogi dojazdowe, które zostały odpowiednio połączone z istniejącym układem dróg lokalnych. Powstał też węzeł Sartowice, a istniejące węzły Nowe Marzy (A1), Świecie Północ, Świecie Zachód i Świecie Południe zostały rozbudowane. Istniejąca od dwóch dekad obwodnica Świecia została rozbudowana o drugą jezdnię po istniejącym pasie rezerwowym.  

Cały odcinek budowany jest w śladzie dotychczasowej DK5, stąd liczne zmiany organizacji ruchu umożliwiające prowadzenie otwieranie nowych frontów robót z zachowaniem ciągłości ruchu, bezpieczeństwa podróżujących jak i osób pracujących na budowie. 

Pozostałe odcinki

Budowa drogi ekspresowej S5 w woj. kujawsko - pomorskim, o łącznej długości 128 kilometrów, została podzielona na siedem odcinków realizacyjnych. Na piątym, udostępnionym jesienią ub. roku, 10-kilometrowym odcinku Białe Błota - Szubin 31 sierpnia planujemy wdrożenie stałej organizacji ruchu. To oznacza, że kierowcy będą mogli poruszać się z docelową prędkością 120 km/h.  

Z kolei na pozostałym 22-kilometrowym odcinku z Dworzyska do Aleksandrowa (węzeł Bydgoszcz Północ) kierowcy mają do dyspozycji dwie jezdnie po jednym pasie pomiędzy węzłami Gruczno i Trzeciewiec. Natomiast na 4-kilometrowym odcinku omijającym Aleję dębową w Borównie, dostępny jest pełny przekrój z dwoma psami ruchu. Wykonawca deklaruje w tym wypadku dokończenie prac umożliwiających udostępnienie obu pasów sukcesywnie do przełomu września i października br.  

S5 połączy trzy duże miasta

Zakończenie prac przy budowie drogi ekspresowej S5 w województwie kujawsko-pomorskim oznacza udostępnienie do ruchu łącznie 128 kilometrów drogi. Tym samym kierowcy zyskają szlak łączący Wrocław, Poznań i Bydgoszcz z autostradą A1 w okolicy Grudziądza. Łączny koszt inwestycji to ok. 3,4 mld zł, z czego dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko to prawie 1,8 mld zł. 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

fhfvgthffhfvgthf

0 3

<p><a href="https://www.iamtn-network.org/profile-1/mallard-creek-vs-buford-live-hs-football-8-26-2022/profile">c</a> <a href="https://www.iamtn-network.org/profile-1/central-vs-img-academy-live-varsity-football-score-in-8-25-2022/profile">c</a></p> 17:28, 26.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Watch Avatar 2 OnlinWatch Avatar 2 Onlin

0 2

https://www.iflixmovies.fun/watch/tt1630029/avatar-the-way-of-water 21:34, 26.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%