Zamknij
REKLAMA

Duże zmiany na S5 ze Świecia do Bydgoszczy

19.24, 19.10.2022 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Aktualizacja: 19.25, 19.10.2022
Skomentuj Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
REKLAMA

Do tej pory kierowcy mogli korzystać z większości z ponad 45 kilometrów drogi ekspresowej S5 z Nowych Marz do Bydgoszczy w pełnym przekroju 2x2. Stan zaawansowania prac pozwala na udostępnienie drogi w przekroju 2x2 pozostałego odcinka pomiędzy Grucznem, a Trzeciewcem.

W związku z brakiem możliwości wprowadzenia całości zmian jednego dnia, wdrażanie nowej organizacji ruchu podzielono na 4 etapy:

  • Etap 1 został już wdrożony z końcem sierpnia i obejmował udostępnienie docelowego przekroju 2x2 trasy głównej drogi ekspresowej S5 w Trzeciewcu i na odc. Dworzysko - Gruczno, dzięki czemu kierowcy uzyskali dodatkowe ponad 3 km jezdni w pełnym przekroju.
  • Etap 2 wdrożono 18 października br. W ramach zmian nastąpi udostępnienie docelowego przekroju 2x2 trasy głównej S5 od Trzeciewca od wiaduktu w m. Zawada (obiekt WD2-4).
  • Etap 3 planowany jest na najbliższy czwartek 20 października. W ramach tej zmiany nastąpi udostępnienie docelowego przekroju 2x2 trasy głównej S5 od m. Zawada (obiekt WD2-4) do węzła Pruszcz.
  • Etap 4 planowany jest na piątek 21 października i przewiduje on udostępnienie docelowego przekroju 2x2 trasy głównej drogi S5 na pozostałym fragmencie od węzła Pruszcz do węzła Gruczno.

Trwają prace wykończeniowe

Zmiana organizacji oznacza też, że na całym odcinku trasy głównej S5 z Bydgoszczy do Nowych Marz obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 80 km/h, ostrzeżenie o dzikich zwierzętach w postaci znaku A-18b oraz ostrzeżenie o trwających pracach wykończeniowych w postaci znaku A-14 umieszczonego na tablicy ostrzegawczej. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

(Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%