Zamknij

Mieszkańcy Łasina w swoim Urzędzie zapłacą telefonem i kartą

15:07, 07.12.2018 | S.K
Skomentuj
REKLAMA

Płatność elektroniczna możliwa jest również w Urzędzie Miasta i Gminy Łasin. Mieszkańcy za pomocą karty płatniczej lub telefonu mogą opłacić: podatek od nieruchomości, podatek rolny, podatek leśny, opłatę skarbową, opłatę od zagospodarowania odpadów komunalnych itp. Co więcej te operacje nie generują żadnych dodatkowych kosztów jak np. prowizja.

W praktyce wygląda to tak, że stanowisko kasowe jest wyposażone w terminal służący do obsługi kart płatniczych. Dokładnie taki sam jak w sklepach, w których specjalne urządzenia pozwalają na transakcje bezgotówkowe. Wpłacić można każdą kwotę bez minimalnego limitu przeprowadzanej operacji.

Wpłaty można finalizować za pomocą PIN-u lub w formie zbliżeniowej. Urządzenia obsługuje firma POLCARD. Akceptowane są płatności z wykorzystaniem kart płatniczych VISA i MasterCard.

Warto dodać, że bezgotówkowe płatności za czynności administracyjne możliwe są dzięki programowi realizowanemu przez Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową S.A., który adresowany jest do wszystkich urzędów w Polsce.

"Program jest ważnym krokiem w procesie budowy nowoczesnej i sprawnej e-administracji, której istotnym elementem jest zwiększenie obrotu bezgotówkowego. Powszechność akceptacji płatności bezgotówkowych to wzrost satysfakcji klienta, ale również zwiększenie efektywności funkcjonowania gospodarki" – mówi wiceminister Tadeusz Kościński.

(S.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%