Zamknij

Finał konkursu wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego

07:27, 30.04.2019 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

W Szkole Podstawowej w Łasinie odbył się finał powiatowy konkursu wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego. Policjanci wspólnie z nauczycielami i ratownikami medycznymi sprawdzali wiedzę i umiejętności praktyczne uczniów. Zwyciężyli uczniowie z Łasina, którzy będą reprezentować nasz powiat w zawodach na szczeblu wojewódzkim.

W sobotę (27.04.19) policjanci przeprowadzili finał powiatowy konkursu wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego W szkole podstawowej  w Łasinie spotkały się zwycięskie drużyny wyłonione w eliminacjach gminnych z powiatu.

Zawodnicy rozwiązywali dwa testy, które przygotowali policjanci. W pierwszym uczniowie wykazywali się ogólna wiedzą z kodeksu drogowego. W drugim do rozwiązania były sytuacje na skrzyżowaniach. Kolejne konkurencje to jazda rowerem po torze przeszkód i udzielanie pierwszej pomocy. Uczniowie podczas tych zadań musieli wykazać się praktycznymi umiejętnościami.

Dominowali gospodarze, którzy wygrali w obydwu kategoriach wiekowych.  Zawodnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Uczniowie z Łasina mają już swoje osiągnięcia. Kilkakrotnie drużyny z tej szkoły reprezentowały nasz region w eliminacjach wojewódzkich. To duże osiągnięcie dla zawodników i opiekunów. (policja.pl)

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%