Zamknij

Autobusy przewożące dzieci w gminie Rogóźno pod lupą policjantów

14:01, 08.01.2019 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci z grudziądzkiej „drogówki” kontrolowali autobusy, którymi przewożone są dzieci do szkół na terenie gminy Rogóźno. Funkcjonariusze skrupulatnie sprawdzili dwa pojazdy, które są przeznaczone do tego celu. Stróże prawa nie ujawnili żadnych poważnych nieprawidłowości, jedną drobną usterkę usunął kierowca na miejscu kontroli.

Wczoraj (7.01.2019) grudziądzcy policjanci kontrolowali autobusy, którymi przewożone są dzieci do szkół na terenie gminy Rogóźno. Funkcjonariusze pojawili się w miejscu, gdzie parkują pojazdy po tym jak otrzymali zgłoszenie w tej sprawie. O przeprowadzenie kontroli poprosił przedstawiciel Urzędu Gminy w Rogóźnie w trosce o bezpieczeństwo dzieci. Funkcjonariusze dokonali sprawdzenia dwóch autobusów wykorzystywanych cyklicznie do tego celu. Policjanci sprawdzili stan techniczny pojazdów, wymagane dokumenty oraz obowiązkowe wyposażenie. Kierowcy pojazdów byli trzeźwi, posiadali niezbędne uprawnienia i dokumenty.

Prowadzona kontrole są bardzo wnikliwe i obejmują bardzo wiele elementów. To bardzo odpowiedzialna czynność, dlatego musi zostać wykonana skrupulatnie. Układ hamulcowy i kierowniczy, zawieszenie i oświetlenie zewnętrzne to jedne z najważniejszych elementów technicznych mających wpływ na bezpieczeństwo przewożonych pasażerów. Policjanci wiedzą jak w warunkach polowych można sprawdzić te układy.

Podczas kontroli mundurowi ujawnili w jednym z autobusów drobną usterkę techniczną, którą była niesprawność jednej z kontrolnych lampek na desce rozdzielczej. Naprawa odbyła się na miejscu i polegała na wymianie żarówki. Kontrole zakończyły się sporządzeniem protokołów. (policja.pl)

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%