Zamknij

100 tys. zł na pracownię komputerową w III LO w Grudziądzu

09:09, 08.01.2018 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

III Liceum Ogólnokształcące pozyskało 100 tys. zł dotacji celowej z Ministerstwa Obrony Narodowej na wyposażenie pracowni komputerowej.

Od roku szkolnego 2017/2018 w III LO funkcjonuje klasa mundurowa według projektu Ministerstwa Obrony Narodowej i Ministerstwa Edukacji pn. „Informatyczne zielone garnizony”. Grudziądzka placówka jest jedyną na Pomorzu i jedną z 12 szkół w Polsce, uczestniczącą w tym przedsięwzięciu.

Uczniowie, oprócz zajęć dydaktycznych z informatyki na poziomie rozszerzonym, mają dodatkowy przedmiot „Bezpieczeństwo sieci”, gdzie rozwijają zainteresowania związane z informatyką w zakresie: bezpieczeństwa sieci, projektowania i wykonania sieci. Ponadto udział w warsztatach podniesie ich kompetencje związane z diagnozowaniem i rozwiązywaniem problemów sprzętowych, sieciowych oraz ukształtuje umiejętności komunikacji na linii help desk, pracy w grupie i pracy nad projektem. Ponadto uczniowie przygotowywani są do zdawania egzaminów kończących się uzyskaniem certyfikatów Akademii CISCO, które umożliwiają uzyskanie kwalifikacji zawodowych.

Warto dodać, że 25 uczniów III Liceum Ogólnokształcącego wstępujących do Związku Strzeleckiego „Strzelec” złożyło w grudniu 2017 r. przysięgę w JS 3301. Wśród gości znaleźli się m.in. Zbigniew Zelmański Kawaler Krzyża Komandorskiego z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski oraz delegacja Stowarzyszenia Kombatanckiego Misji Pokojowych ONZ Koła w Grudziądzu z Prezesem Leszkiem Kaznowskim, a także przedstawiciele służb mundurowych: kpt Tomasz Pabian z JW 1109, kpt  Tomasz Zdrojewski z Państwowej Straży Pożarnej, mjr Janusz Kurzyński z Komendy WKU, Naczelnik Wydziału Kryminalnego KM Policji kom. Sławomir Wiśniewski, mjr Dariusz Skupiński z Komendy Garnizonu Grudziądz i zastępca Komendanta Straży Miejskiej Henryk Januszewski. (grudziadz.pl)

(J.R)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone