Zamknij

Lodowisko w Radzyniu zamyka się dla przyjezdnych

14:57, 11.01.2018 | ŁP
REKLAMA
Skomentuj

Ślizgawka w Radzyniu Chełmińskim niemalże od dnia uroczystego otwarcia cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Nie tylko ze strony mieszkańców gminy, lecz również i przyjezdnych z innych miejscowości. Taki stan rzecz tworzy niemałe kolejki. Krzysztof Chodubski, burmistrz Radzynia Chełmińskiego postanowił więc zamknąć lodowisko w weekendy dla okolicznych gmin, w tym także mieszkańców Grudziądza. 

Radzyń Chełmiński - jako jedyny w najbliższej okolicy - dysponuje krytym lodowiskiem. Nie obeszło się to bez echa wśród sąsiednich gmin. Ich mieszkańcy bardzo licznie przybywają i korzystają z tafli. Ta sytuacja ma się teraz nieznacznie ukrócić. W weekend na ślizgawce przebywać będą jedynie mieszkańcy Radzynia Chełmińskiego. Pozostałych chętnych - burmistrz - zaprasza w dni powszednie. 

O możliwość korzystania w sobotę i niedzielę z lodowiska stara się obecnie samorząd Wąbrzeźna. O podobną współpracę apeluje również radny Platformy Obywatelskiej z Grudziądza, Jakub Kopkowski. 

Jestem przekonany, że mieszkańcy Radzynia Chełmińskiego, niezależnie od wieku, czy to korzystający z komunikacji podmiejskiej, leczący się w szpitalu czy uczący się w grudziądzkich szkołach ponadgimnazjalnych są zadowoleni z dobrodziejstw jakie daje im duże miasto, którym jest Grudziądz - czytamy w piśmie radnego, które skierował do prezydenta Grudziądza, Roberta Malinowskiego. 

Nadchodzący weekend będzie ostatnią okazją dla mieszkańców okolicznych gmin na skorzystanie z krytej ślizgawki. Od 20-21 stycznia będzie już obowiązywało wspomniane ograniczenie. 

(ŁP)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone