Zamknij

Mobilna Karta Dużej Rodziny w Grudziądzu

08:41, 12.02.2018 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny od stycznia br. dostępna jest w dwóch formach: tradycyjnej (plastikowej) i elektronicznej (aplikacji na urządzenia mobilne).

Rodziny, przynajmniej z trójką dzieci, aby uzyskać Kartę Dużej Rodziny powinny złożyć jeden wniosek, w którym zaznaczają czy ubiegają się o kartę tradycyjną, elektroniczną, czy też obie.

Osoby, które złożyły wnioski o przyznanie karty (w formie tradycyjnej) do 31 grudnia 2017 r., mogą obecnie ubiegać się o przyznanie karty także w formie elektronicznej. Przyznanie karty elektronicznej jest bezpłatne w przypadku, gdy wniosek złożony zostanie do 31 grudnia 2019 r. Po upływie tego czasu, jak i w przypadkach, gdy po 1 stycznia 2018 r. członek rodziny wielodzietnej złożył wniosek o przyznanie Karty Dużej Rodziny tylko w jednej formie, a następnie po jej przyznaniu złożył wniosek o dodatkową formę karty, konieczne będzie wniesienie opłaty za przyznanie dodatkowej formy karty w kwocie 9,21 zł.

Wniosek o przyznanie Karty Dużej Rodziny można złożyć w Urzędzie Miejskim przy ul. Ratuszowej 1 lub nie wychodząc z domu - elektronicznie, za pośrednictwem Platformy Informacyjno-Usługowej [email protected]

Od stycznia 2018 r. zmieniły się także zasady składania wniosków o przyznanie Grudziądzkiej Karty Dużej Rodziny. Mieszkańcy miasta Grudziądza składając wniosek nie muszą przedstawiać dokumentów potwierdzających tożsamość lub w przypadku dzieci aktu urodzenia, czy legitymacji szkolnych. Weryfikacji danych dokonają pracownicy Ratusza za pomocą dostępnych systemów. (grudziadz.pl)

(J.R)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone