Zamknij

Wkrótce nowe boisko dla Węgrowianki Węgrowo

18:10, 23.02.2018 | ŁP
REKLAMA
Skomentuj

Obecny stan obiektu Węgrowianki Węgrowo, która występuje na boiskach A-klasy zdecydowanie nie zachęca do uprawiania tej dyscypliny sportu. Kiepskie warunki socjalne to tylko jedna z bolączek klubowych działaczy. Niebawem wszystko może się jednak zmienić. Władze Gminy Grudziądz planują gruntowną modernizację całego terenu boiska. 

- Jeszcze w tym roku mają ruszyć pierwsze prace związane z wymianą zaplecza socjalnego oraz parkingiem przy obiekcie - zapewnia Jacek Zyglewicz, zastępca wójta Gminy Grudziądz. 

To właśnie wspomniane zaplecze, na które składają się chociażby pomieszczenia z szatniami dla zawodników to jeden z największych problemów klubu. Ich stan często oceniany jest przez zawodników przyjezdnych drużyn. 

- Kluby wytykają nam stan naszego obiektu. Trenerzy wraz z piłkarzami mają przeważnie sporo uwag i skarżą się na warunki - opowiada Sławomir Piłat, trener i jednocześnie prezes Węgrowianki Węgrowo. 

Planowana modernizacja nie będzie oczywiście dotyczyła jedynie zaplecza socjalnego. W kolejnych latach jej trwania robotnicy zajmą się również murawą.

- Zostanie ona w całości wymieniona. Powstaną nowe bramki oraz zamontowany zostanie automatyczny system nawadniania - wylicza przedstawiciel Urzędu Gminy. 

Dodatkowo działacze klubu mogą liczyć również na oświetlenie murawy. Ta faza planowanych prac utrudni nieznacznie działalność zespołu, który w tym czasie swoje mecze ligowe będzie zmuszony rozgrywać na innych obiektach. 

- Najprawdopodobniej skorzystamy z boiska przy Gminnym Ośrodku Kultury w Małym Rudniku. Tam swoje spotkania grają nasi juniorzy - mówi działacz klubu. 

Pewne jest jedno. Drugą część obecnego sezonu zawodnicy Węgrowianki na pewno rozegrają na swoim obiekcie. Po rundzie jesiennej zajmują 11 pozycję w tabeli A-klasy z dorobkiem 16 oczek. 

(ŁP)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone