Zamknij

W Szkole Podstawowej w Dusocinie lekcje wyglądają inaczej

17:21, 15.03.2018 | ŁP
REKLAMA
Skomentuj

W dniach od 12 do 16 marca na całym świecie obchodzony jest Światowy Tydzień Mózgu. To święto swój akcent miało również w jednej z gminnych placówek. W Szkole Podstawowej w Dusocinie z tej okazji zorganizowano szereg akcji edukacyjnych dla uczniów oraz ich rodziców. 

Celem tego święta jest w głównej mierze popularyzacja wiedzy o mózgu, jego działaniu oraz wykorzystaniu.

- Wciąż niewiele wiemy o tym co się dzieje w naszych umysłach, o tym co zrobić, żeby żyło nam się lepiej - mówi Adriana Kloskowska ze Szkoły Podstawowej w Dusocinie. 

Przez cały tydzień uczniowie wspomnianej placówki podczas zajęć lekcyjnych rozprawiali o mózgu, jego budowie, wykorzystaniu oraz możliwościach. 

- Staramy się prowadzić zajęcia nieco inaczej niż bywa to w innych szkołach. Chcemy angażować ich ciekawość i budzić kreatywność - dodaje Jarosław Durszewicz, dyrektor placówki. 

Dla szkoły z Dusocina taka forma lekcji nie jest obca. Zazwyczaj nie przypominają one typowych, 45-minutowych zajęć, w których zazwyczaj dochodzi do sytuacji, w której uczeń odpowiada wyłącznie na pytania nauczyciela. 

- Działamy metodami aktywnymi. Dzieci robią różne rzeczy, np. rysują mapy myśli - opowiada Adriana Kloskowska. 

Taki system prowadzenia zajęć lekcyjnych akceptują również sami zainteresowani, czyli uczniowie. 

- Podoba nam się to, że wszystkiego uczymy się powoli i spokojnie. Wtedy możemy lepiej opanować materiał z lekcji - mówi Roksana Dylewska, uczennica Szkoły Podstawowej w Dusocinie. 

Na tym nie koniec działań w Dusocinie. Dokładnie za tydzień, 22 marca odbędą się tam warsztaty wielkanocne. Początek o godzinie 14. Szkoła do udziału zaprasza całe rodziny. Nie tylko z terenu grudziądzkiej gminy. 

(ŁP)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone