Zamknij

Spotkanie policjantów z rodzicami w Rogóźnie

16:39, 26.04.2018 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Wczoraj (24.04.2018) policjanci z komendy w Grudziądzu spotkali się z rodzicami dzieci szkoły podstawowej i gimnazjalnej w Rogóźnie. Głównym tematem były zagrożenia z jakimi dzieci, ale też dorośli mogą spotkać się w sieci. Mundurowi zaprezentowali multimedialną prezentację, którą dodatkowo omówili. W spotkaniu uczestniczyło ponad sto rodziców.

Wczoraj (24.04.2018) nadkom. Hanna Hydzik policjantka Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej oraz dzielnicowy Rewiru III asp. Dariusz Kniter zapoznali rodziców z jakimi przestępstwami możemy się spotkać w sieci internetowej i telekomunikacyjnej. Tematem przewodnim spotkania, w którym łącznie wzięło udział 120 osób, był stalking i inne szkodliwe zjawiska cyberprzestrzeni. Podczas spotkania rodzice dowiedzieli się z jaką łatwością we współczesnych czasach można „kliknąć w przestępstwo” w sieci.

Mundurowi omówili też zasady korzystania najmłodszych z portali oraz komunikatorów internetowych.  Nie każdy wie, że posiadają one swoje regulaminy i zasady użytkowania. Użytkownik logując się musi podać swoje dane i określić swój wiek. W przypadku części portali społecznościowych istnieją ograniczenia wiekowe np. wymóg  ukończenia 13 lat. Zagrożenia najmłodszych to też gry internetowe, nierozważne publikowanie wizerunku czy po prostu nadużywanie internetu.

Policjanci radzili rodzicom żeby poznali portale, z których korzysta dziecko i co na nich umieszcza. Ważne też, żeby zapytać dziecko, ilu spośród portalowych „znajomych” zna naprawdę. W spotykaniu uczestniczył szkolny psycholog. Wskazane tematy wzbudziły duże zainteresowanie. (policja.pl)

(J.R)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone