Zamknij
REKLAMA

Samoloty wyruszą na ratunek lasom w gminie Osie i Warlubie

18:10, 23.05.2018 | S.K
Skomentuj Samoloty wyruszą na ratunek lasom w gminie Osie i Warlubie
REKLAMA

Nadleśnictwo Osie przeprowadzi zabieg ograniczający nadmierną liczebność szkodliwych owadów (brudnica mniszka) w terminie od 25 maja do 10 czerwca 2018 r. na terenie Gminy Osie i Gminy Warlubie w Leśnictwach: Orli Dwór, Nowa Huta i Płochocin.  

Lasy będą opryskiwane przy użyciu samolotów chemicznym środkiem ochrony roślin FORAY 76B. Jest to środek o działaniu pokarmowym, na bazie bakterii Bacillus thuringiensis. Granice pól zabiegowych zostaną oznakowane ogłoszeniami w terenie. Planowany do zastosowania środek nie jest niebezpieczny dla innych organizmów niż zwalczane gąsienice i nie ma okresu karencji na przebywanie oraz zbiór płodów runa leśnego po wykonaniu zabiegu. 

W związku z powyższym Nadleśnictwo Osie dla zabezpieczenia zdrowia ludzi, zwierząt domowych oraz pszczół wzywa do przestrzegania następujących przepisów ochronnych:

  1. Osobom nie zatrudnionym w Państwowym Gospodarstwie Leśnym Lasy Państwowe wstęp na tereny leśne objęte zabiegiem zwalczania jest wzbroniony w okresie 25.05-10.06.2018 r.
  2. Osoby zamieszkałe na terenach leśnych objętych zabiegiem chemicznego zwalczania oraz zwierzęta gospodarskie powinny w czasie wykonywania zabiegu chemicznego znajdować się w pomieszczeniach zamkniętych.
  3. Wypas bydła, zbiór trawy, jagód i grzybów w lesie objętym zabiegiem chemicznym w terminie wskazanym w ogłoszeniu jest wzbroniony.
  4. Pszczoły należy wywieźć z lasu i stref zagrożenia w uzgodnionym przez nadleśnictwo czasie.
  5. Dzień rozpoczęcia zabiegów chemicznych oraz odwołania powyższych przepisów ochronnych zostanie podany do wiadomości mieszkańców miejscowym zwyczajem.

O ewentualnych szkodach należy zawiadomić Nadleśnictwo Osie w przeciągu 24 godzin.

 

(S.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%