Zamknij

W Radzyniu Chełmińskim przyjmują wnioski o dopłaty

19:44, 27.06.2018 | S.K
REKLAMA
Skomentuj

W związku z wystąpieniem szkód w rolnictwie spowodowanych zjawiskiem suszy, do Urzędu Miasta i Gminy Radzyń Chełmiński można składać wnioski o oszacowanie powstałych strat. Należy to zrobić wyłącznie na przygotowanych drukach do dnia 6 lipca 2018r.

Przy wypełnianiu wniosku należy uwzględnić całość produkcji rolniczej, zarówno roślinnej jak i zwierzęcej w gospodarstwie rolnym prowadzonej w roku szacowania, niezależnie od wystąpienia szkód, zgodnie z wnioskiem o dopłaty bezpośrednie na 2018 rok.

Rodzaje upraw, które kwalifikują się na chwilę obecną do szacowania strat to: zboża ozime, truskawki, drzewa i krzewy owocowe na I i II kategorii gleby, zboża jare na I, II i III kategorii gleby, użytki zielone, trawy na gruntach ornych oraz trawy w mieszankach na gruntach ornych.

Urząd Miasta i Gminy w Radzyniu Chełmińskim rozpoczął także nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji zmierzających do ograniczenia niskiej emisji poprzez wymianę źródeł ciepła w budynkach i lokalach mieszkalnych na terenie miasta i gminy Radzyń Chełmiński. O udzielnie dotacji mogą się ubiegać osoby fizyczne, będące właścicielami lub użytkownikami wieczystymi nieruchomości, stanowiących budynek lub lokal mieszkalny, wykorzystywany w całości na własne potrzeby mieszkaniowe. Dotacją jest objęta wymiana istniejącego źródła ciepła na kotły na paliwo stałe, spełniające wymagania klasy 5, określone w normie PN-EN 303-5:2012, bez dodatkowego rusztu awaryjnego. Kwota dotacji wynosi 4000,00 zł.

Kompletne wnioski można składać  w terminie do 13.07.2018 roku.

(S.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone