Zamknij

Już w niedzielę polskie gwiazdy uczczą w Toruniu 100-lecie niepodległości

10:13, 13.09.2018 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Czołowi artyści wspólnie na scenie o jednej z nadrzędnych wartości - o wolności. Podczas wyjątkowego koncertu usłyszymy Mariusza Lubomskiego, Natalię Kukulską, Muńka Staszczyka, Anitę Lipnicką, Krzysztofa Zalewskiego, Katarzynę Nosowską i Tomasza Organka. Koncert „Wolności!” patronatem objął marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki.

Każda z zaproszonych do Torunia gwiazd opowie o wolności na swój sposób, prezentując wybrane przez siebie utwory. Jest to bowiem wartość, z jednej strony uniwersalna na poziomie narodu, z drugiej bardzo indywidualnie interpretowana na poziomie jednostki. Artyści będą śpiewać o wolności osobistej i historycznej, prezentując zarówno utwory własne jak i należące do kanonu polskiej kultury. Koncert poprowadzi uznany dziennikarz Maciej Orłoś.

Marszałek Piotr Całbecki podkreśla, że z niecierpliwością czeka na reakcję widzów na dobór utworów, którymi czołowe polskie gwiazdy chcą uczcić stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Artyści będą bowiem za pomocą utworów przekazywać widzom, co dla nich osobiście oznacza  hasło „Wolności!”

Piotr Całbecki tłumaczy, że  polskie drogi do wolności - i tej indywidualnej, i tej wspólnej - nigdy nie były łatwe ani oczywiste. Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego dodaje, że ta wyjątkowa rocznica to idealny moment, by rozpocząć na ten temat dialog z mieszkańcami. 

            Kurator koncertu Jan Świerkowski podkreśla, że każdy postrzega wolność na swój sposób. Dlatego - jak wskazuje tytuł koncertu - mówimy o wielu wolnościach i różnych ich aspektach.

            Na koncercie usłyszymy nie tylko autorskie piosenki artystów, ale też klasyki polskiej muzyki w zupełnie nowym wydaniu. Aranżacje przygotuje zespół pod kierownictwem Jana Smoczyńskiego z gościnnym udziałem jazzowego kwartetu Atom String Quartet.

 

Koncert „Wolności!” odbędzie się 16 września o godz. 18:00 na placu za Urzędem Marszałkowskim w Toruniu. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone