Zamknij

Oddanie do użytku hali sportowo-widowiskowej w Radzyniu

19:50, 03.10.2018 | P.P.
Skomentuj
REKLAMA

Od kilku lat w Radzyniu Chełmińskim przybywa miejsc i obiektów, w których mieszkańcy gminy mogą się zrelaksować, odpocząć czy rozwijać się sportowo. Najpierw na dawnych terenach bagiennych w okolicach radzyńskiej szkoły powstał park rekreacji i sportu z orlikiem, placami zabaw i zewnętrznymi siłowniami. Potem wybudowano kryte lodowisko. A dziś do użytku oddano rozbudowaną i zmodernizowaną halę sportowo-widowiskową.

W ramach prac trwających od zeszłego roku, na które wydano ponad 2 miliony złotych, rozbudowano salę gimnastyczną mieszcząca się przy Szkole Podstawowej, wyposażając ją w widownie zawierającą 132 miejsca siedzące. Wymieniono dach, ściany i okna. W środku zamontowano klimatyzację i wymieniono instalację oświetlającą. Hala została również dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.  

Dziś cała społeczność szkolna wraz z przedstawicielami samorządów terytorialnych, instytucji i stowarzyszeń z terenu Miasta i Gminy w Radzyniu Chełmińskim, dokonała oficjalnego otwarcia hali sportowo-widowiskowej. Nie zabrakło występów młodzieży szkolnej, w tym uczniów ze Szkoły Sanatoryjnej z Internatem w Winnikach, aktualnie przebywających w mieście, w ramach wymiany partnerskiej. Dyrektor tej ukraińskiej szkoły, Pani Lila Swistowicz, przekazała gospodarzowi wyjątkowy upominek. Była to piłka do gry w nogę, w reprezentowanych przez nią barwach narodowych, z podpisami czołowych ukraińskich piłkarzy.

(P.P.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA