Zamknij

Dzięki policyjnej eskorcie 6-latek w porę otrzymał pomoc

09:10, 26.04.2019 | J.R
Skomentuj
sierż. szt. Karol Marciniak oraz st. post. Sebastian Schmidt
REKLAMA

Mundurowi ze Świecia bez chwili wahania zadecydowali o eskorcie auta, którym podróżował potrzebujący pomocy 6-latek. Dzięki sygnałom uprzywilejowania i uprzejmości innych kierowców, który reagowali na nie w kilka minut pokonali zatłoczony w tym czasie most i ulice Grudziądza. Chłopiec w porę otrzymał fachową pomoc.

Policjanci ruchu drogowego ze Świecia w trakcie patrolowania dróg krajowych przebiegających przez powiat po 15.00 zauważyli opla astrę, którego kierujący niebezpiecznie zachowywał się na drodze. Popełniał liczne wykroczenia, a w pewnym momencie wyprzedziła nawet na zakazie radiowóz. Dlatego mundurowi zatrzymali auto do kontroli. Wtedy wybiegła z niego roztrzęsiona kobieta. Oznajmiła, że jej dziecko ma uraz głowy, a także duszności i poprosiła o pomoc w jak najszybszym dotarciu do szpitala w Grudziądzu. 

Sierż. szt. Karol Marciniak oraz st. post Sebastian Schmidt widząc siedzącego na tylnym siedzeniu zakrwawionego chłopca podjęli decyzję bez zbędnego wahania. Powiadomili o całej sytuacji dyżurnego, po czym wsiedli do radiowozu, włączyli sygnały i ruszyli w drogę. Policyjna eskorta oraz uprzejmość kierowców zjeżdżających na bok pozwoliła w kilka minut dotrzeć do szpitala. 

Dzięki sprawnemu pilotażowi 6-latek w porę otrzymał fachową pomoc medyczną. Jego dziadek oraz matka nie kryli wdzięczności za tak sprawną policyjną akcję.

 

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Obserwator iksObserwator iks

0 0

SOR dziecięcy jest 100 metrów dalej.. 23:56, 04.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA