Zamknij
REKLAMA

Estakada w Przechowie - inwestycja warta 77 mln zł zrealizowana

19:44, 04.09.2020 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Estakada w ciągu drogi krajowej 91 w Przechowie (koło Świecia) przebudowana. Zadanie to kosztowało ponad 77 mln zł i – jak podkreślano podczas uroczystego otwarcia inwestycji – będzie ona miała wpływ na rozwój północnej części województwa kujawsko-pomorskiego.

- Jest to inwestycja w przyszłości kompatybilna z budowaną drogą ekspresową S5, istotna dla Świecia i regionu. Warto przy tej okazji zauważyć, że to jedno z wielu zadań realizowanych przez bydgoski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Są to inwestycje solidnie przygotowane i z pewnością będą służyły przez wiele lat – mówił podczas uroczystego otwarcia Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz. Wśród najważniejszych zadań obecnie realizowanych jest S5, w przygotowaniu - S10, a także inwestycje dotyczące obwodnic. Poza tym, na terenie województwa z kolei przez samorządy realizowane są inwestycje w ramach rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. W ciągu ostatnich kilku lat udało się przebudować ponad  1.300 km dróg w Kujawsko-Pomorskiem.

- W ubiegłym roku podpisana została umowa z wykonawcą, a dziś – uczestniczymy w uroczystym otwarciu inwestycji – estakady, która została rozebrana i wybudowana od początku. W liczbach to sumie 2 km dróg łączących całą estakadę, 1,7 km łącznic, 1,5 km chodników, budowa parkingów, przejścia podziemnego, 1 km ekranów akustycznych, kanały technologiczne – mówił Sebastian Borowiak, Dyrektor GDDKiA Oddział w Bydgoszczy.

W otwarciu uczestniczyli także m.in. poseł Piotr Król oraz Starosta Świecki Barbara Studzińska. - Przede wszystkim chciałbym podziękować. A pracując już trzecią kadencję w sejmowej komisji infrastruktury podkreślić, iż to, na czym najbardziej nam zależało, czyli inwestycja polegająca na budowie drogi S5 – mimo problemów, z których udało się wyjść – jest realizowana. Było i jest także realizowanych wiele innych inwestycji. Choćby ta estakada – zadanie jakże istotne m.in. dla powiatów: świeckiego i tucholskiego – mówił poseł Piotr Król. (UW)

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz