Zamknij

Gmina Grudziądz. „Nadwiślańska Brać” serdecznie zaprasza na Noc Świętojańską

15:21, 14.06.2021 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Stowarzyszenie „Nadwiślańska Brać” serdecznie zaprasza na Noc Świętojańską , która odbędzie się 19.06.2021 roku o godz. 17:00 na boisku sportowym w Szynychu.  Zadanie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „EtnoPolska 2021” oraz Gminy Grudziądz.

Podczas wydarzenia wystąpi Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Pomorze” z Chełmna oraz odbędzie się pokaz wikliniarstwa przeprowadzony przez firmę „ Polskie Plecionkarstwo” z miejscowości Golina w województwie wielkopolskim, których wyroby posiadają m.in. Certyfikat Rękodzieła wydany przez Ogólnopolski Cech Rzemieślników Artystów.

Noc Świętojańska to przede wszystkim plecenie wianków i rzucanie ich na Wiśle, czego również nie zabraknie tego wieczoru. Ponadto w programie przewidziano atrakcje dla najmłodszych oraz jak co roku, odbędzie się konkurs rodzinny na temat Wisły i historii regionu. Wydarzenie honorowym patronatem objęła Anna Gembicka Poseł na Sejm RP. Serdecznie zapraszamy !

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%