Zamknij
REKLAMA

Podsumowanie akcji „Motocykliczni” na terenie powiatu grudziądzkiego

07.53, 26.07.2022 policja.pl Aktualizacja: 12.43, 26.07.2022
Skomentuj
REKLAMA

Wczoraj (24.07) na terenie powiatu grudziądzkiego policja z Grudziądza przeprowadziła działania „Motocykliczni”. Były one ukierunkowane na egzekwowanie przestrzegania przepisów przez użytkowników jednośladów. 

Główne grzechy kierujących jednośladami to przekraczanie nadmiernej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz inne wykroczenia zagrażające bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Łącznie funkcjonariusze skontrolowali 96 pojazdów, w tym 33 motocykle. W trakcie całych działań mundurowi ujawnili 39 wykroczeń popełnionych przez kierujących.

Wśród nich byli również motocykliści. Około godziny 14.30 na ulicy Kwidzyńskiej w Grudziądzu funkcjonariusze grupy SPEED zatrzymali do kontroli 36-letniego mieszkańca powiatu grudziądzkiego, który kierował motocyklem honda z nadmierną prędkością. W obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością 119 km/h. Policjanci ukarali go mandatem karnym w kwocie 2000 zł i 10 pkt karnymi.

W związku z przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym o 69 km/h kierowca stracił uprawnienia na okres 3 miesięcy. Dodatkowo okazało się, że jego motocykl od 2 lat nie posiada badań technicznych, za co również otrzymał mandat, tym razem w kwocie 100 zł.

(policja.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%