Zamknij
REKLAMA

Grudziądz. Brak zapiętych pasów przyczyną wpadki kierowcy z narkotykami

09.36, 28.07.2022 policja.pl
Skomentuj
REKLAMA

We wtorek (26.07) grudziądzcy policjanci zatrzymali 39-latka który był poszukiwany przez miejscową prokuraturę. Mężczyzna wpadł w trakcie kontroli drogowej po tym, jak jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Dodatkowo okazało się, że wspólnie z 33-letnim pasażerem przewozili narkotyki.

Do zdarzenia doszło na ulicy Łyskowskiego w Grudziądzu. Patrolujący tę ulicę funkcjonariusze grudziądzkiej grupy SPEED zauważyli, że kierujący osobowym citroenem nie posiada zapiętych pasów bezpieczeństwa. Dodatkowo wykonał on nieprawidłowy manewr skrętu na pobliską stację benzynową. Policjanci w trackie kontroli ustalili, że 39-letni mieszkaniec Grudziądza poruszał się bez uprawnień do kierowania, które stracił wcześniej za prowadzenie auta pod wpływem środków odurzających. W związku z powyższym mężczyzna został poddany badaniu narkotesterem, który pokazał, że i tym razem kierował będąc pod wpływem narkotyków. Szczegółowe badania wykażą jakimi. Funkcjonariusze ustalili w policyjnych systemach, że zatrzymany do kontroli mężczyzna jest osobą poszukiwaną przez grudziądzką prokuraturę.

W toku dalszych czynności mundurowi ujawnili przy podróżujących samochodem mężczyznach 9 woreczków strunowych z białym proszkiem. Wstępne testy wykazały, że to narkotyki, które policjanci zabezpieczyli do dalszych badań.

Za posiadanie środków odurzających grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3.

Kierowca odpowie również za kierowanie pod wpływem środków odurzających, kierowanie pomimo braku uprawnień oraz pozostałe wykroczenia drogowe.

 

(policja.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

PrawidłowoPrawidłowo

0 0

No i dobrze do ciupy. 12:45, 29.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%