Zamknij
REKLAMA

Policja przeprowadziła kontrole trzeźwości na terenie Grudziądza

14.36, 02.08.2022 policja.pl
Skomentuj
REKLAMA

Wczoraj (01.08) w ramach akcji „Trzeźwy kierujący” grudziądzcy policjanci przeprowadzili kontrole trzeźwości na terenie Grudziądza. Okazało się, że nie wszyscy kontrolowani mogli wsiadać za kierownicę.

Policjanci z grudziądzkiej „drogówki” od wczesnych godzin rannych badali stan trzeźwości kierujących. W trakcie działań skontrolowali prawie 750 kierujących. Mundurowi ujawnili 4 kierujących, którzy w tym dniu w ogóle nie powinni kierować.

Tuż po godzinie 7.00 na skrzyżowaniu ulic Warszawska-Jaskółcza policjanci zatrzymali do kontroli 53-letniego mieszkańca powiatu Chełmińskiego, który kierował dostawczym reanult mając w organizmie ponad promil alkoholu. Mężczyzna stracił uprawnienia. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Chwilę po godzinie 6.00 na ul. Droga Graniczna mundurowi zauważyli rowerzystę, którego sposób poruszania się wskazywał, że może być pod wpływem alkoholu. Nie pomylili się. Cyklista wydmuchał ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna, 54-letni mieszkaniec powiatu grudziądzkiego, został na miejscu kontroli ukarany mandatem karnym w kwocie 2500 zł.

W tym dniu funkcjonariusze zatrzymali jeszcze 2 kierujących będących w stanie po użyciu alkoholu. Wszyscy, którzy kierowali w tym dniu po alkoholu zostali zatrzymani w przeciągu zaledwie 2 godzin, co pokazuje, że alkohol za kółkiem to nadal problem.

Policjanci ostrzegają, że tego typu akcje będą powtarzane i organizowane cyklicznie. Kierujący po alkoholu muszą liczyć się z konsekwencjami z tym związanymi.

(policja.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%