Zamknij
REKLAMA

Dyżurny grudziądzkiej policji uratował życie 75-latka

14.12, 06.09.2022 policja.pl
Skomentuj
REKLAMA

Funkcjonariusz, tuż po otrzymaniu informacji o próbie samobójczej, podjął działania, które doprowadziły do uratowania desperata.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek (2.09.22). Tuż przed godziną 17.00 do grudziądzkiej jednostki wpłynęło zgłoszenie o 75-letnim mieszkańcu Grudziądza, który poinformował najbliższą rodzinę o zamiarze odebrania sobie życia. Dyżurny jednostki podinspektor Michał Pryłowski zadysponował do interwencji dwie załogi. Jednocześnie dodzwonił się do mężczyzny wymagającego pomocy. Ustalił, że znajduje się on w lesie niedaleko miejsca zamieszkania. Funkcjonariusz przeprowadził z nim rozmowę, która skutkowała tym, że zrezygnował on z przerażających zamiarów. Po chwili desperat wrócił do miejsca zamieszkania, gdzie byli policjanci, którzy wezwali załogę pogotowia.

Podinsp. Michał Pryłowski – policjant z 30-letnim stażem. Blisko 25 lat służby na stanowisku dowodzenia. Jego profesjonalna rozmowa oraz odpowiednie skoordynowanie pozostałych działań doprowadziły do zapobieżenia tragedii.

Dyżurny Policji oraz jego zastępca to bez wątpienia jedne z najważniejszych funkcji w policyjnych strukturach. W codziennej służbie na stanowisku dowodzenia muszą zmagać się z jej trudami np. z ogromnym stresem. Niejednokrotnie od ich decyzji może zależeć ludzkie życie. W tym wypadku ogromne doświadczenie przyczyniło się do skutecznej pomocy człowiekowi w potrzebie.

(policja.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%