Zamknij
REKLAMA

4 kierowców pod wpływem alkoholu zatrzymała policja z Grudziądza

11.42, 09.09.2022 policja.pl
Skomentuj
REKLAMA

Policja z Grudziądza z grupy SPEED w niespełna 3 godziny zatrzymali 4 kierowców pod wpływem alkoholu oraz jednego, który kierował pomimo sądowego zakazu. 

Wczoraj (08.09) od wczesnych godzin porannych policjanci grupy SPEED pracowali na drogach powiatu grudziądzkiego.

W trakcie patrolowania miejscowości Wielki Wełcz tuż przed godziną 7.00 zatrzymali do kontroli drogowej 43-letniego motorowerzystę, który jak się okazało po badaniu kierował mając w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Należy dodać, że podróżowała z nim kobieta, która również była nietrzeźwa.

Niespełna 20 minut później również w Wielkim Wełczu kolejny nieodpowiedzialny kierowca, tym razem ciągnika rolniczego, 61-letni mieszkaniec powiatu kwidzyńskiego prowadził pojazd pomimo zakazu sądowego, który ciążył na nim w związku z wcześniejszą jazdą pod wpływem alkoholu. Za przestępstwo, które popełnił grozić mu będzie kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Również w Wielkim Wełczu około 7.30 mundurowi kontrolowali dostawczego volkswagena. Kierowcą okazał się 54-letni mieszkaniec powiatu grudziądzkiego. Badanie na zawartość alkoholu wykazało niespełna 0,5 promila.

Tuż po zakończeniu tych czynności po godzinie 8.00 policjanci podjęli do kontroli osobowe audi. Od 52-letniego kierowcy, mieszkańca powiatu kwidzyńskiego od razu wyczuli silną woń alkoholu. W tym  wypadku również okazało się, że mężczyzna jechał „na podwójnym gazie”. Wydmuchał ponad 1,5 promila.

Około godziny 9.30 już w trakcie patrolowania Grudziądza, na ulicy Łyskowskiego uwagę mundurowych zwrócił kierowca dostawczego volkswagena. 19-letni mieszkaniec Grudziądza kierował pojazdem pomimo braku zapiętych pasów bezpieczeństwa, a po sprawdzeniu trzeźwości okazało się, że w organizmie ma 0,5 promila.

Wszyscy zatrzymani tego dnia kierowcy, których badanie wykazało w organizmie obecność zakazanych środków, stracili uprawnienia. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed miejscowym sądem.  

(policja.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%