Zamknij

Prędkość, alkohol i narkotyki na grudziądzkich drogach

14:06, 10.01.2018 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

W ciągu zaledwie kilku dni, na terenie całego kraju zostały przeprowadzone dwie duże policyjne akcje. W piątek (05.01.2018) funkcjonariusze uczestniczyli w działaniach pod nazwą „Prędkość”, a w poniedziałek (08.01.2018) „Alkohol i narkotyki”. W obu akcjach wzięli udział również grudziądzcy mundurowi.

W miniony piątek (05.01.2018) przeprowadzone zostały ogólnopolskie policyjne działania pod nazwą „Prędkość”, których celem było egzekwowanie od kierowców jazdy zgodnej z przepisami, zwłaszcza jeśli chodzi o przestrzeganie dozwolonej prędkości. Akcja trwała również na drogach powiatu grudziądzkiego. Wzięło w niej udział 24 policjantów Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu. Mundurowi wyposażeni w 10 laserowych mierników prędkości skontrolowali 172 pojazdy ujawniając 48 wykroczeń dotyczących zbyt szybkiej jazdy.

Dzisiaj (09.01.2018) nad ranem skończyła się druga z policyjnych akcji pod nazwą „Alkohol i narkotyki”. W ciągu 24 godzin tych policyjnych działań, funkcjonariusze starali się eliminować z ruchu drogowego kierujących, którzy za kierownicę wsiedli po spożyciu alkoholu lub środków odurzających. W akcji udział wzięło 32 policjantów grudziądzkiej komendy, którzy przebadali 1415 kierujących. U jednego z nich stróże prawa stwierdzili ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Obie akcje miały na celu poprawę bezpieczeństwa oraz zmniejszenie liczby wypadków drogowych i ich skutków przez eliminowanie z ruchu drogowego kierujących przekraczających prędkość, pozostających pod wpływem alkoholu oraz znajdujących się pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu. (policja.pl)

(J.R)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone