Zamknij

Sprawcy dwóch rozbojów w Grudziądzu czekają na wyrok

14:30, 11.01.2018 | KZ
REKLAMA
Skomentuj

Grudziądzcy kryminalni zatrzymali dwie osoby podejrzane o dokonanie rozbojów w centrum miasta. Są to kobieta i mężczyzna w wieku 22 i 44 lat. Grozi im nawet do 12 lat więzienia. 

Do obu zdarzeń doszło tego samego dnia (5 stycznia). Najpierw ich ofiarą była 35-letnia kobieta, która wracała późnym wieczorem z pracy. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że podeszła do niej młoda dziewczyna wraz z mężczyzną, a następnie grożąc nożem zażądali wydania wszystkich wartościowych przedmiotów.

Kilka godzin później wspomniani sprawcy zaczepili 17-letniego mieszkańca naszego miasta. Zażądali od niego telefonu komórkowego. 

Kobieta i mężczyzna zatrzymani zostali jeszcze tego samego dnia. Policjanci zabezpieczyli również nóż, którym sprawcy mieli grozić pokrzywdzonym i odzyskali część utraconego w ten sposób mienia.

Sąd uwzględnił wniosek prokuratora i zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na okres 2 miesięcy. Grudziądzanom grozi teraz nawet do 12 lat więzienia. Obecnie prowadzone jest śledztwo w tej sprawie. (policja.pl)

(KZ)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone