Zamknij

Policja zatrzymała 18-latka, który napadł na starszą kobietę

21:59, 17.01.2018 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

18-letni mężczyzna odpowie za kradzież torebki, którą wyrwał starszej kobiecie. W wyniku zdarzenia pokrzywdzona przewróciła się doznając obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala. Sprawca został niezwłocznie zatrzymany przez policjantów i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu. Na podstawie zgromadzonego przez policjantów materiału dowodowego, usłyszał zarzuty. Za popełniony czyn grozi mu do 3 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (14.01.2018) ok. godz. 12:00 na osiedlu Mniszek w Grudziądzu. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że do 87-letniej kobiety idącej ulicą podbiegł młody mężczyzna i wyrwał jej torebkę, po czym uciekł. W wyniku tego pokrzywdzona straciła równowagę, przewróciła się doznając obrażeń głowy i została przewieziona do szpitala. Z uwagi na to, że przy kobiecie nie było żadnych dokumentów, policjantom zajęło kilka godzin nim potwierdzili jej tożsamość i ustalili najbliższych członków rodziny. Inna grupa śledczych w tym czasie zabezpieczyła niezbite dowody, które pozwoliły na szybkie wytypowanie sprawcy zdarzenia. Okazał się nim 18-letni grudziądzanin, który był doskonale znany policjantom, ze swych wcześniejszych konfliktów z prawem. Jak się okazało, miał on na swoim koncie również tego typu przestępstwa. Kryminalni zatrzymali go na drugi dzień w godzinach rannych. Funkcjonariuszom odzyskali też skradzioną torebkę. 18-latek został przesłuchany w charakterze podejrzanego i usłyszał zarzut nieumyślnego ciężkiego uszkodzenia ciała.

Wczoraj (16.01.2018) został również doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu. Prokurator, po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym oraz z uwagi na nieumyślność czynu zastosował wobec niego wolnościowe środki zapobiegawcze. (policja.pl)

(J.R)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone