Zamknij

„Bezpieczny Motocyklista” - działania grudziądzkiej policji

15:43, 16.05.2018 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Trwa sezon motocyklowy. Aby był on bezpieczny, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu zorganizowali działania pod nazwą „Bezpieczny Motocyklista”, których celem jest zmniejszenie wypadkowości w tej grupie uczestników ruchu drogowego.

Wczoraj (15.05.2018) na drogach powiatu grudziądzkiego trwały policyjne działania „Bezpieczny Motocyklista”. Wzięło w nich udział 14 policjantów, w tym również patrol motorowy. Głównym celem działań było zmniejszenie zdarzeń drogowych w grupie uczestników ruchu drogowego jaką są motocykliści, a co za tym idzie, poprawy bezpieczeństwa na drogach, co jest jednym z priorytetowych zadań Policji.

Kierujący motocyklami są szczególną grupą użytkowników dróg, nie chroni ich bowiem karoseria pojazdu czy pasy bezpieczeństwa – w przypadku uczestniczenia w zdarzeniu drogowym narażeni są na poważniejsze obrażenia. Ważne jest zatem by nawet na chwilę nie zapominać o zachowaniu rozwagi i ostrożności. Odpowiedni ubiór, umiejętności potwierdzone prawem jazdy, stosowanie się do istniejących norm prawnych i nieprzecenianie własnych możliwości to niezbędne minimum. Pamiętajmy o zdrowym rozsądku i trzeźwym myśleniu za kierownicą. Brawura czy chęć zaimponowania innym użytkownikom dróg może skończyć się tragicznie. (policja.pl)

(J.R)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone