Zamknij

Kierowcy nie dbają o swoje bezpieczeństwo nie zapinając pasów

17:02, 09.07.2018 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

W piątek (6.07.2018) grudziądzcy policjanci przeprowadzili działania pod kryptonimem „Pasy bezpieczeństwa” Funkcjonariusze skontrolowali 152 kierowców spośród których, aż 30 nie korzystało z pasów bezpieczeństwa. Używanie pasów bezpieczeństwa ma istotny wpływ na bezpieczeństwo kierowcy i podróżujących autem pasażerów szczególnie podczas kolizji i wypadków.

W piątek (6.07.2018) grudziądzcy policjanci przeprowadzili działania pod kryptonimem „Pasy bezpieczeństwa” W akcji, która trwała od godz. 6.00 do 22.00 udział wzięło 18 policjantów z „drogówki”. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa przez kierowców, pasażerów oraz prawidłowy przewóz dzieci. Mundurowi skontrolowali 152 pojazdy. Policjanci ujawnili, że w 30 przypadkach kierowcy nie korzystali z pasów bezpieczeństwa. Cieszyć może fakt, iż stróże prawa nie stwierdzili przypadków nieprawidłowego przewozu dzieci. W trzech przypadkach przewożeni pasażerowie nie korzystali z pasów. Przypomnijmy, że to kierowca pojazdu w trosce o bezpieczeństwo przewożonych osób nie powinien rozpocząć jazdy do chwili, gdy pasażerowie nie zapną pasów bezpieczeństwa.

W chwili zderzenia pojazdu z przeszkodą na ludzi wewnątrz auta działa ogromna siła przeciążenia zależna od prędkości. Ciało kierowcy i pasażerów po zatrzymaniu auta zostaje „wyrzucone” do przodu z siłą, której nie jesteśmy w stanie przeciwdziałać. Dlatego tak ważnym elementem jest zapięcie pasów. Po gwałtownym zatrzymaniu ciała w miejscu przez pasy bezpieczeństwa, nastąpi jego "naturalny powrót" do tyłu na fotel. I tu prawidłowo ustawiony zagłówek zabezpieczy przed uszkodzeniem górnego odcinka naszego kręgosłupa.

Kierowcy dbajmy o swoje bezpieczeństwo oraz przewożonych pasażerów, nigdy nie wiemy, kiedy pasy bezpieczeństwa okażą się pomocne i uchronią nasze zdrowie, a być może życie w przypadku uczestniczenia w zdarzeniu drogowym. (policja.pl)

(J.R)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone