Zamknij

Grudziądzcy policjanci zatrzymali podpalacza samochodu

17:14, 10.07.2018 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

W sobotę (7.07.2017) tuż przed północą grudziądzcy policjanci zatrzymali 27–letniego mężczyznę, który na jednej z ulic w centrum miasta dokonał umyślnego uszkodzenia opla vectry. Podejrzany wylał na samochód łatwopalną substancję, a następnie ją podpalił. Chwilę później mężczyzna był już w rękach policjantów.

W sobotę (7.07.2018) przed północą straż miejska zaalarmowała grudziądzkich policjantów, że na jednej z ulic w centrum miasta nieznany mężczyzna wylał na zaparkowanego tam opla vectrę jakąś ciecz, a następnie ją podpalił. Zdarzenie zaobserwował operator miejskiego monitoringu i natychmiast powiadomił dyżurnego jednostki policji.  Z przekazanych informacji wynikało, że sprawca po zdarzeniu wsiadł do taksówki i odjechał. Dzięki czujności operatora monitoringu funkcjonariusze mieli informację o rysopisie, pojeździe którym się przemieszcza i miejscu gdzie się aktualnie znajduje. Dyżurny policji skierował patrol w miejsce, gdzie znajdowała się taksówka z przypuszczalnym sprawcą. Policjanci zauważyli opisany samochód na ul. Solnej. Mundurowi zatrzymali pojazd, okazało się, że pasażerem taksówki jest mężczyzna odpowiadający rysopisowi sprawcy. Mundurowi zatrzymali 27–latka i doprowadzili do jednostki policji. Podpalacz był pijany, policyjny alkomat wskazał ponad promil alkoholu w organizmie. Sprawca noc spędził w policyjnym areszcie.

W niedzielę (8.07.2018) podejrzany usłyszał zarzut dokonania umyślnego uszkodzenia opal vectry. 27 – latek przyznał się do popełnienia przestępstwa. Powstałe straty to około 2 tyś złotych, dzięki szybkiej interwencji straży pożarnej samochód udało się ugasić. (policja.pl)

(J.R)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone